České a slovenské restaurace v Thajsku


Pokusů nebylo málo


Zde se pokusím zmapovat pokusy našinců o proniknutí české a slovenské kuchyně do Thajska, včetně dalších souvisejících podnikateských aktivit. Budu Vám vděčný za jakékoliv tipy, informace a fotografie.


Restaurace pana Koníčka, Ko Samet


Bývala na jihovýchodním pobřeží ostrova Ko Samet v provincii Rayong. Pan Koníček kdysi emigroval do Německa a nakonec zakotvil v Thajsku, kde založil rodinu a pořídil si malou restauraci. Zřejmě zemřel prozaickou smrtí jako starý muž.

Restaurace dnes neexistuje.


Bohemian Café, Pattaya


Nacházela se v letovisku Pattaya, těsně po pravé straně před poslední zatáčkou při příjezdu na Jomtien Beach. Jmenovala se Bohemian Cafe a otevřel ji chasník jménem Mike Pilch. Dostal se sem velkou oklikou přes Austrálii a Filipíny, ale restaurace byla příjemná a nabízela mimo thajské kuchyně, řadu tradičních českých jídel, včetně v těchto končinách dost neobvyklých kynutých a bramborových knedlíků. Součástí byl i hostel s ubytováním. Pokud jste hledali duch vzdálené domoviny, byli jste vítáni.

Restaurace je po tragické smrti Mike Pilcha od roku 2002 uzavřena.


Slovan, Pattaya


Míval slovenského kuchaře jménem Braňo. Vařil excelentní svíčkovou s knedlíkem a řadu dalších výborných česko-slovenských jídel. Braňo je bohužel zpět v Bratislavě a ve Slovanu se česká ani žádná jiná jídla již nevaří.... Osoba spolumajitele je zastřená minulostí v Cizinecké legii. Zašlou slávu restaurace a guesthouse najdete v letovisku Pattaya, na Jomthien Beach v Soi 6.

Podnik je uzavřen!


Dark Knight, Pattaya


Malý bar s několika dívkami a guesthouse se nachází přímo na plážové ulici Jomtien Beach Rd., vpravo od Soi 9. "Temný rytíř" Petr Wolf který ho provozuje je z Prahy a pokud budete těmito končinami bloudit, zajděte k němu na pivo.

www.thajskoubytovani.cz

Podnik je od jara 2015 uzavřen!


BON BON - guesthouse Pattaya


Tento guesthouse otevřel René Kroc v roce 2011. Třípatrový dům má celkem 12 pokojů, z toho 4 s balkonem, všechny pokoje mají WC a sprchový kout s elektrickou karmou a nově udělané sítě proti moskytům ve všech oknech. Všechny pokoje mají připojení na internet prostřednictvím wi-fi.

Více informací, mapa ...


Pressburg´s Travel, Ko Samui


Internetová kavárna a cestovní agentura na pláži Lamai, kousek od křižovatky s Mc Donaldem. Výborná lokalita, příjemné prostředí a slovenský personál s výbornou znalostí místníhoprostředí.

http://www.kohsamui.sk


One Way (dříve Chopper Club), Ko Samui


Bar ve stylu motorkářského pubu, kousek od pláže Lamai a Pressburg´s Coffe na ostrově Ko Samui. Provozoval ho slovenský majitel Jaro se svojí manželkou a malou dcerkou. Na konci května 2009 ho ale prodal.

Více informací ...


Royal Cottage Residence, Ko Samui


Rezidence postavené ve viktoriánském stylu, za velmi milé ceny, které na danou kategorii rezidence Evropan nechápe... Nachází na ostrově Ko Samui, blízko pláže Lamai Beach a je obklopena neproniknutelným tropickým pralesem, který vytváří přímo pohádkovou atmosféru. Pozor: český majitel a český management! Úzce spolupracují s naší CK.

www.hotel-thajsko.cz


Prague - Czech Restaurant & Bar, Ko Samui


Restaurace na severu ostrova nedaleko Bangrak Beach (Bo Phut). Byla otevřená od dubna 2011 a provozoval ji Jirka s přítelkyní. Nabízela řadu českých jídel a točené pivo.

facebook: PRAGUE restaurant

Více informací, mapa ...

Uzavřena byla na jaře 2012


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Chuť Thajska - Tradice thajské kuchyně, recepty, jídelníčky. (A)

Thajské restaurace v Čechách