Kambodža - Siem Reap


 

Počet obyvatel

903.000

Rozloha

10.299 km2

Hlavní město provincie

Siem Reap (175.000 obyv.)

Vzdálenost od Phnom Penh

314 km

Sousední provincie

Oddar Meanchey, Preah Vihear, Banteay Meanchey, Battambang, Pursat, Kampong Thom

Správní rozdělení


Okresy: Angkor Chum, Angkor Thom, Banteay Srei, Chi Kraeng, Kralanh, Puok, Prasat Bakong, Siem Reap, Sout Nikom, Srei Snam, Svay Leu, Varin


ÚVOD


Provincie, která je světoznámá díky nejslavnější kambodžské turistické atrakci - Angkoru. Její stejnojmenné hlavní město je nejbouřlivěji se rozvíjející aglomerací v celé zemi. Jméno Siem Reap znamená něco jako "Siamská porážka" a připomíná kambodžské vítězství v bitvě, která se zde odehrála a v níž král Ang Chan (1516-1566) porazil siamskou (thajskou) invazní armádu. Vlastní Siem Reap býval jen shluk několika vesnic kolem řeky.

Po znovuobjevení Angkoru Francouzi na konci 19.stol. získává na významu. Historicky první "turisté" sem přijeli v roce 1901. V roce 1929 byl otevřen první luxusní hotel Grand Hotel d'Angkor a turisté sem jezdili až do 60. let. Od 70. let v období Rudých Khmérů se město zcela vylidnilo a upadlo. Opět ožívá v polovině 90. let a po roce 2000 zažívá nepředstavitelný stavební boom. Dnes tu téměř 2,5 milionu turistů, kteří přijedou ročně najdou dokonalé zázemí s několika stovkami kvalitních hotelů a téměř nevyčerpatelnou škálu ubytování všeho druhu.


TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI


Angkor - historický park


Jedná se o zhruba 400 km2 kolem města Siem Reap, na kterých se od 9. do 15. století nacházela různá hlavní města Khmérské říše. Dodnes zde bylo zmapováno více než 1000 různých archeologických míst od nepatrných ruin až po rozsáhlé chrámové komplexy.

Více informací...


Roluos group


Jedno z prvních hlavních měst Angkorské říše. Nachází se asi 15 km jihovýchodně od města Siem Reap. Dochovala se zde řada chrámů: Prei Monti, Preah Ko, Bakong, Lolei a vyschlá vodní nádrž Indratataka. V oblasti se nachází ještě několik dalších obtížně přístupných ruin chrámů: Prasat Trapeang Phong, Prasat Trapeang Totoeng Thngai, Prasat O Ka-aek, Prasat Trapeang Srangae.

Více informací...


Tonle Sap


Jezero Tonle Sap - také nazývané Velké jezero - je unikátní vodní systém, kombinace jezera a řeky. Je to největší sladkovodní jezero Jihovýchodní Asie a v roce 1997 bylo vyhlášeno jako biosférická rezervace UNESCO. Jezero spojuje s Mekongem stejnojmenná řeka.

Více informací...


Angkor National Museum


Stojí při výjezdu z města směrem k historickému parku. Bylo otevřeno v roce 2007. Navzdory názvu to není národní muzeum, ale soukromá thajská společnost. Přes to je to vhodný doplněk pro návštěvníky parku a pochopení historických souvislostí zlaté éra khmérského království - zejména od 9. do 14. stol. Expozice je rozdělena do 9 galerií a tématických okruhů.

Více informací (A)


Cambodia Land Mine Museum


 


War Museum Cambodia


 


Artisan


 


Let balónem


 


Lety vrtulníkem


Pokud si chcete dopřát opravdu nezapomenutelný zážitek, vřele doporučujeme vybrat si některý z programů nabízených společností Helistar. Používají nové stroje Eurocopter AS350 B3+ pilotované zkušenými evropskými piloty.

Nejkratší lety (8 minut, pouze Angkor Wat) začínají již cca od 90,- USD. Celá oblat archeologického parku se všemi nejvýznamějšími místy je obsažena v padesátiminutovém letu (cca 430,- USD).

 

Pro opravdu náročné klienty, kteří nechtějí nebo nemohou ztrácet čas náročným cestováním do odlehlejších oblastí provozují úžasné celodenní poznávací programy, které obsahují: Banteay Chhmar, Preah Vihear, Koh Ker a Beng Mealea. Tak se dají ušetřit v podstatě dva dny pobytu v Siem Reap.


Apsara tance


Návštěva Kambodži by snad nebyla kompletní, pokud byste neabsolvovali představení tradičních tanců. Navazuje na zapomenutou tradici chrámových tanečnic Apsara. Toto umění vzkřísila v roce 1940 královna Sisowath. V Siem Reap se nabízí bezpočet míst, kde je možno je shlédnout v různě výpravné podobě a různé kvalitě, většinou ve spojení s bufetovou večeří.

Video.


Pub street


 


Old market


 


Podrobný postup Objednávka programu Poslat dotaz (česky)

Doporučené zájezdy do této destinace:


0060 - Bangkok, Angkor Wat

0061 - Bangkok, Ayutthaya, Angkor Wat
0062 - Bangkok, Ayutthaya, řeka Kwai, Angkor Wat
1041 - Bangkok, Angkor Wat, Pattaya
1042 - Bangkok, Angkor Wat, Ko Chang
1043 - Bangkok, Angkor Wat, Hua Hin
1044 - Bangkok, Angkor Wat, Ko Samui
1045 - Bangkok, Angkor Wat, Krabi
1046 - Bangkok, Angkor Wat, Phuket

2001 - Kambodža, Angkor Wat - letecky

2002 - Kambodža, Angkor Wat - minibusem

2003 - Kambodža - malý okruh

2004 - Kambodža - malý okruh, Sihanoukville

9060 - Velký okruh Thajsko, Laos, Kambodža

 

Přehled všech programů a zájezdů - kompletní přehled

Program lze libovolně upravit, prodloužit nebo zkrátit a zařadit do něho některý z výletů nebo jej kombinovat s jiným programem.


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Angkor - výběr z mapy

Angkor - chrámy

Angkor - historie

Zájezdy Kambodža

Ceník - aktuální ceník všech zájezdů

Letenky - rezervace letenky

Objednávka zájezdu - formulář pro nezávaznou objednávku