Thajsko - ostrovy (3)


Ko Miang


ve skutečnosti dva spojené ostrovy, které vytváří druhou největší pevninu v souostroví, po Ko Similan. Je zde kancelář Národního Parku a na blízké pláži mohou zůstat návštěvníci.

Lokace: provincie Phang Nga


Ko Muk


Mimořádně zajímavá místa moře Trang. Ostrovy jsou vlastně vysoké útesy s rybářskou vesnicí na východě a mnoha hnízdy vlaštovek. Mezi nimi se schovává fascinující jeskyně Morakot. Vchod do jeskyně je pasáž asi metr nad vodou, takže lodě proplouvají s velkým štěstím. Jeskyně je dlouhá 80 metrů a na druhé starně je čistá pláž obklopená vysokými útesy. Vchod do jeskyně je na západní straně ostrova. Loď na Ko Siako odjíždí z mola Pak Meng v okrese Amphoe Siako a cesta trvá 40 minut. Za pronajmutí lodi se platí 1 500 BTH/den. Na ostrově je možné ubytování.

Lokace: provincie Trang


Ko Mun


Skupina tří ostrovů - Ko Mun Nai, Ko Mun Klang a Ko Mun Nok - ležících 5 km od Laem Mae Phim. Cesta lodí trvá asi 50 minut a cena je asi 1500 THB.

Lokace: provincie Rayong


Ko Ngai


Ostrov leží v okrese Amphoe Ko Lanta, provincie Krabi, ale administrativně spadá pod turistickou oblast Trang. Bílé pláže, čistá voda a krásné korály jsou samozřejmostí. Výlet lodí z mola Pak Meng zabere 1 hodinu.

Lokace: provincie Trang


Ko Ngam


Jižně od Ko Chang. Jsou to dva ostrovy zajímavé díky písečným dunám. Malá zátoka je formovaná pohořím, které jí chrání před bouřemi. Cesta z Laem Ngob zabere 2 hodin.

Lokace: provincie Trat


Ko Ngam


je od pobřeží vzdálen asi 17 kilometrů a v blízkosti se nachází ještě Ngam-Yai a Ngam-Noi. Pro své nádherné útesy a podmořské jeskyně je celá oblast vhodná zejména pro potápění. Najdeme tu také kolonii vlašťovek.

Lokace: provincie Chumphon


Ko Panak


Ostrov má jeskyně se stalaktity a stalagmity, kterým dodává krásu malý vodopád.

Lokace: provincie Phang Nga


Ko Panyee


Na tomto malém ostrově je malebná vesnice, kde jsou domy postaveny na kůlech ve vodě. Je obývána muslimskými rybáři, jejichž kultura, odříznuta od kultury pevniny a moderní civilizace, zůstala téměř nedotčena po mnoho staletí. Turisty lákají obchody se suvenýry a restaurace s mořskými specialitami.

Lokace: provincie Phang Nga


Ko Phai


leží severně od Phi Phi Don. Na severu a východě je mnoho nádherných pláží a na jihu jsou krásné podmořské korálové zahrady.

Lokace: provincie Krabi


Ko Phai


souostroví je složené z několika ostrůvků (Ko Phai, Ko Manwichai, Ko Luam, Ko Klung Badan, a atd.), z nichž největší je Ko Phai. Souostroví je od Pattayi vzdáleno přibližně 13 km a lodí se sem dostanete asi za 2 hodiny. Protože je oblast pod správou královského námořnictva nejezdí sem tolik turistů a snád právě proto je to ideální místo pro relaxaci, potápění nebo rybaření.

Lokace: provincie Chonburi, Pattaya


Ko Phayam


dvě hodiny lodí z Ranongu. Ostrov je proslulý dlouhými bílými písčitými plážemi a oříšky kešú které se tu pěstují. Žije tu mnoho mořských Cikánů (Chao Le). Vody mezi Ko Phayam a sousedními ostrovy Ko Hai Hin a Ko Chang jsou ideální pro sportovní rybaření.

Lokace: provincie Ranong


Ko Phetra


Národní park Mu Ko Phetra. Zeměpisně jsou ostrovy Phetra v průplavu Malacca mezi Andamanským mořem a Indickým oceánem. Oblast je pod správou Tambon Ko Sokon, okres Amphoe Palian, provincie Trang; Tambon Khon Khlan, okres Thung Wa a Tambon Pak Nam, okres La-ngu, provincie Satun. Park zahrnuje 22 ostrovů, rozloha (pevnina i moře) je 491,38 km2. Thajsko - malajské hranice jsou od parku vzdálené 30 km na jih. Park byl založen r. 1973. Hlavní ostrovy, které tvoří park jsou Ko Ta Ma, Ko Bo Lon Le, Ko Khao Yai a Ko Phetra. Park je místem přírodní krásy, panenského pralesa, nedotčených hor, mnoha druhů rostlin a živočichů a krásných barevných korálů v moři.

Lokace: provincie Satun


Ko Phithak


Na tento malý ostrov v okrese Lang Suang se při odlivu nechá dojít pěšky (asi 1 km). Je známý díky svým krásným skalám a uvidíte tu i rybářskou vesnici.

Lokace: provincie Chumphon

 


Ko Phrao


Před zátokou Salak Phet. Z Laem Ngob trvá cesta na ostrov 2 hodiny. Ko Phrao má čisté a klidné pláže lemované kokosovými háji. Na ostrově je Long Beach Resort poskytující ubytování.

Lokace: provincie Trat


Ko Pui


Doprava na tento malý ostrůvek je pohodlná a bezpečná po celý rok. Kokosové palmy zaručují velmi příjemné klima. Zajímavostí je studánka, kterou Thajci používají k osvěžení po koupeli v moři. Toto místo během svého pobytu na ostrově navštívil i král Rama V.

Lokace: provincie Trat


Ko Raet


se nachází v jižní části moře Chumphonu. Kolem ostrova jsou ideální podmínky na potápění, pozorování podmořského života a korálů.
Lokace: provincie Chumphon


Ko Racha Noi


Ostrov ležící 10 km od Raya Yai na korálovém útesu má více skal než pláží. Na malé pláži na západě je lodní přístaviště. Okolní vody jsou smaragdově zelené, výtečné pro rybaření, koupání zde se však nedoporučuje.

Lokace: provincie Phuket


Ko Racha Yai


Je jeden ze dvou ostrovů jihozápadně od jižního pobřeží Phuketu. Na západním pobřeží je krásná pláž uzavřená kopci ve tvaru podkovy Ao Tawan Tok. Čistá písečná pláž a křišťálově průzračná voda sem přitahují mnoho výletníků z Phuketu. Na vrcholu kopce je vyhlídka na celý ostrov. Na východě, na Ao Kon Kae, je ideální místo pro potápění.

Lokace: provincie Phuket


Ko Rung (Ko Rang)


Je souostroví 12 malých ostrůvků západně od Ko Mak, v jejichž hlubokých vodách jsou velkolepé korály.

Lokace: provincie Trat


Ko Sak


najdete asi 10 km západně od Pattayi (jen 600 m od Ko Lan). Je velký jen 0,05 km2 a má tvar podkovy se dvěma plážemi. Ta na severu je dlouh 250 m a zpravidla tu zastavují lodě s turisty. Naproti na jihu je druhá malá pláž dlouhá 80 m. Proti pláži je korálový útes vhodný k potápění.

Lokace: provincie Chonburi, Pattaya


Ko Samet


Leží 8 km od města Chumphon a asi 30 minut lodí od pobřeží. Celý ostrov (největší v provincii) je porostlý kokosovými palmami a je zde mnoho překrásných pláží.

Lokace: provincie Chumphon

 


Ko Si a Ko Ha


je souostroví v jezeru Songkhla. Je domovem nepředstavitelných hejn rybáka - ostrovy se proto nazývají Ko Rang Nok (ostrov ptačích hnízd). Jsou proslulé svojí krásou -patří k nejlepším v Phatthalungu. Král Rama V. tu při své návštěvě zanechal svůj monogram na útesu, v jehož sousedství stojí jeho památník. Jak Ko Si, tak Ko Ha jsou soukromou oblastí a pro vstup je nutno získat povolení okresního úřadu Pak Phayun.

Lokace: provincie Phatthalung


Ko Si Chang


Skalnatý ostrov Ko Si Chang jakoby snad ani nepatřil do této oblasti. Jeho klid a ospalost ostře kontrastuje jak s průmyslem přetíženým Si Racha, tak s hektickou Pattayou. Bývalo zde rekreační středisko krále Ramy V. a také celní stanoviště pro lodi mířící do Bangkoku. Najdeme tu ovšem několik zajímavých chrámů a klidné malé pláže , které jsou cílem jen několika málo zatoulaných baťůžkářů. Většině návštěvníků ovšem nejvíc utkví v paměti okružní jízda po ostrově v monstrózním tuk-tuku s automobilovým motorem. Až budete překonávat převýšení k vrcholům ostrova, pochopíte proč je tomu tak. Buďte ovšem připraveni na to, že pokud jsou vaši spolucestující dostatečně "vypasení" budete muset také tlačit.

Více informací ...

Lokace: provincie Chonburi


Ko Sukon


pouze 3 km od pobřeží, po silnici Trang Palian (dálnice č.404). na ostrově je mnoho krásných pláží. V provincii je ostrov znám zejména díky pěstování vodních melounů, které dozrávají v březnu a dubnu. Příjezd je autobusem po silnici Trang Palian z okresu Amphoe Muang, což je asi 35 km a trajektem k molu Tha Kham v Palianu, odkud lodě odjíždí 2x denně, v 10.00 a 14.00 hodin.

Lokace: provincie Trang


Ko Tae Nai


Malý ostrov blízko Ko Phangan je oblíbený mezi turisty pro svou přírodní krásu. Vysoké, prlaesem porostlé kopce, dlouhé pláže se zlatým pískem, kvetoucí korálové útesy obývané rybami všech velikostí a barev to jsou hlavní atrakce tohoto ostrova. Na ostrově je ubytování fornou bungaovů. Lodní doprava je zajištěna ze Surat Thami přes Samui.

Lokace: provincie Surat Thani


Ko Tarutao


na ostrově je mnoho zálivů a pláží. Na západní straně vede ze středu ostrova mnoho malých potůčků a vytékají na zdejších plážích. Je to centrum stejnojmenného Národního parku, do kterého patří 51 velkých a malých ostrovů v průlivu Malacca v Indickém oceánu. 7 hlavních velkých ostrovů je: Tarutao, Adang, Rawi, Lipeh (Nipis), Dong (Budang), Lek (Bisi) a Klang (Tengah). UNESCO prohlásilo Tarutao za "Dědictví ASEANU"

Lokace: provincie Satun


Ko Thalu


100 m dlouhý vápencový ostrůvek asi 13 km od Chumphonu je navštěvován pro mnoho druhů korálů a mořských květin. Najdeme tu také dvě jeskyně nad říčkou a k dispozici je ubytování.

Lokace: provincie Chumphon


Ko Thalu, Ko Sang a Ko Sing


3 malé ostrovy ideální k rybolovu. Cesta z Ban Pak Khlong zabere 20 minut.

Lokace: provincie Prachuap Khiri Khan


Ko Thonglang


má krásnou pláž s bílým písek. V okolí ostrova je hloubka pouze 1 m a je zde mnoho korálů. Turisté si oblíbili noční potápění a rybaření.

Lokace: provincie Chumphon


Ko Wai


Velký ostrov nedaleko Ko Lao Ya s kamenitými plážemi. Místní zátoky poskytují jak možnost bohatého rybolovu tak i krásné pláže k osvěžení. Pro ubytování zde byl postaven resort Ko Wai Pakarung.

Lokace: provincie Trat


Ko Wiang


Tento ostrov je v zátoce Thung Ma Ha (od pobřeží přibližně 5 kilometrů). Velký ostrov má vysoké hory a je to dobré útočiště pro rybáře před větrem nebo bouří. Sídlí tu kolonie vlaštovek.
Lokace: provincie Chumphon


Ko Yung


Na východní straně je kamenitá pláž, a opodál za kopcem je malá pláž se zachovalou korálovou zahradou.

Lokace: provincie Krabi


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Ostrovy 1 - první část

Ostrovy 2 - druhá část

Ostrovy 3 - třetí část

Nejkrásnější ostrov Thajska - anketa