Chanthaburi (2)


OKRES LAEM SING


Hat Ao Yang


je malá pláž asi 2 kilometry před národním parkem. Je svěží a čistá a pro návštěvníky jsou k dispozici ubytovací kapacity.


Hat Laem Sing


Pláž lemovaná borovicemi leží 30 km od města a je ovívána chladivým proudem větru. Nachází se zde mnoho obchodů se suvenýry a půjčoven lodí k návštěvě blízkých ostrůvků Ko Chula a Ko Nom Sao.


Národní park Khao Laem Sing


dostanete se sem po silnici Tha Mai-Bang Kachai (asi 25 kilometrů od Tha Mai). Můžete si také objednat loď z pláže Laem Sing na pláž Ao Krathing, což je jen 400 metrů od vstupu do parku. Kempování je zde povolené na žádost. Khao Laem Sing je malý kopec vysoký 172 metrů, umístěný východně od ústí řeky Chanthaburi. Najdete tu mys vyčnívající do moře, který vypadá jako ležící lev. Nachází se tu také staré opevnění nazvané Pom Phairi Phinat postavené během vlády krále Ramy III.


Khuk Khi Kai


Nechvalně známá pevnost u pláže Laem Sing. Sloužila jako vězení pro Thajce, kteří nesouhlasili s francouzskou okupací Chanthaburi roku 1893. Je to čtvercová stavba s malými větracími otvory o výšce 7 m, každá strana 4,4 metru. Propustná střecha údajně sloužila jako kurník, kudy ptáci pouštěli své exkrementy.


Národní park Namtok Phliu


Park zabírá 134,5 km2 hornaté oblasti Khao Sa Bap a jeho součástí je 3-stupňový vodopád Phliu. Okolní potůčky jsou bohaté na ryby. Blízko jsou chedi a stupa tvaru pyramidy, které nechal postavit král Rama V. jako památník lásky k Phra Nang Chao Sunanthakumarirat, své první družce, která zemřela při lodním neštěstí. V parku jsou další dva krásné vodopády - Khlong Narai a Trok Nong.


Oáza mořského života


Osloví zejména ty, kteří rádi sledují delfíní představení. Je zde také motýlí farma a další zvířata. Zdejší delfíni jsou většinou ti, které se podařilo zachránit z rybářských sítí v Thajském zálivu. Po tréninku jsou nyní schopni předvádět svou šikovnost a obratnost. Součástí zařízení je také motýlí park a k vidění jsou tu i další zvířata. Tel: 66 3936 3238-9.


Tuk Daeng


Blízko Khuk Khi Kai je pevnost Phikhat Patchamit postavená králem Ramou III. Poté byla přestavěna na obytnou čtvrť a vojenské velitelství Francouzů. Samostatné stavení, budova s červenou střechou, je dnes veřejná knihovna okresu Laem Sing.


Wat Mangkon Buppharam


nebo také nazývaný Leng Hua Yai, je chrám v čínském stylu. Najdete ho na Sukhumvit Rd, na 345. kilometru, asi 12 km z města.

 


OKRES PONG NAM RON


Sjíždění peřejí na Khlong Pong Nam Ron


Vzrušující zážitek pro odvážné lze prožít pouze v době od července do ledna. Nadšence uchvátí úsek přes peřeje, jejichž stupeň obtížnosti je 2 - 4. 2-hodinový sjezd míjí prales a ovocné sady. V případě zájmu kontaktujte cestovní kanceláře v okrese Pong Nam Ron.


OKRES SOI DAO


Vodopád Khao Soi Dao


Cesta k 15-ti stupňovému vodopádu vede pralesem s množstvím druhů motýlů a ptactva. Jelikož je vodopád svatyní divokého života, přístup je povolen pouze přes den.


OKRES THA MAI


Hat Khung Wiman, Hat Khung Kraben, Hat Laem Sadet a Hat Chao Lao


To jsou názvy klidných pláží v okrese Tha Mai, vzdálených 30 km od města. Turistům nabízí mnoho možností k ubytování, hlavně na Hat Chao Lao, kde je několik hotelů. Přibližně 1 km od pobřeží Hat Chao Lao leží korálové útesy o rozloze 14 km2. K prohlídce je možné najmout si loď se skleněným dnem. Přes Ao Khung Kraben jsou v mangrovovém háji vybudovány přírodní stezky.


Wat Khao Sukim


Chrám postavený roku 1966 leží 20 km jižně od města. Stojí na vysokém kopci a nahoru se dostanete lanovkou jako na Petřín. Z otevřeného ochozu kolem chrámu se nabízí fantastický výhled do krajiny. Jsou zde vystaveny náboženské předměty a drahocenné starožitnosti darované lidmi. Uvidíte tu také voskové figuríny dvanácti mnichů tak věrné, že se budete dušovat, že se pohly. Blízko leží Suan Sadebyat, rozsáhlá ovocná plantáž, kde se pěstuje rambutan a durian. Od dubna do června je otevřena pro veřejnost. Vstupné zahrnuje ochutnávku ovoce zdarma.


FESTIVALY


Festival ovoce


Každoročně v květnu. Ppropaguje místní výrobky, různé druhy ovoce. Koná se zemědělská výstava, prodej produktů místních řemesel, klenotů, potravinářských výrobků a mořských ryb. Uvidíte soutěže krásy, různé druhy lidové zábavy a průvody alegorických vozů fantasticky nazdobených ovocem.


MÍSTNÍ PRODUKTY


Drahé kameny


Provincie je světově proslulá svojí produkcí drahých kamenů. Můžete navštívit povrchové doly, dílny na zpracování nebo známé trhy drahých kamenů. Pro znalce je to ideální příležitost k nákupům.


Ovoce


provincie v některých oblastech připomíná nekonečné ovocné sady. K nejslavnějším druhům, které se zde pěstují patří: durian, rambutan, mangosten a langsat. Řada z nich je ale sezonní ovoce.

 


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Chanthaburi 1 - předchozí část

Buddhismus

Ikonografie Buddhismu

Ikonografie Hinduismu

Zajímavé chrámy

Architektura - chrám