Thajsko - Kanchanaburi (2)


OKRES SAI YOK


Jeskyně Kra Sae


V ohybu řeky Kwae Noi, u dřevěného viaduktu "Železnice Smrti" 55 km od města. V jeskyni je ukryta posvátná socha sedícího Buddhy. U jeskyně se nachází stejnojmenná železniční stanice - dnes s řadou obchodů se suvenýry a restauracemi pro turisty, kterých se sem v sezóně valí nevídané množství.


Průsmyk pekelného ohně


Tvoří část Železnice smrti, postaven během druhé světové války. Leží v hustém pralese, na 66.km silnice Sai Yok-Thong Pha Phu. Dlouhý zářez v kamenné stěně byl vysekaný spojeneckými zajatci za neuvěřitelných podmínek. Celá oblast byla přeměněna na pietní místo s naučnou stezkou a na jejím začátku najdete nádherné muzeum.


Jeskyně Lawa


75 km od města, 50 m od břehu řeky Kwae Noi. Turisté se dopraví buď lodí z mola Pak Saeng (jihozápadně od železniční stanice Nam Tok), nebo autem přes most Ban Kaeng Ra Boed. Je to největší a nejzajímavější jeskyně v oblasti. Stalaktity a stalagmity jsou zde v mnoha komorách podivných tvarů.


Prasat Muang Sing


tento historický park se nachází na břehu řeky Kwae Noi, asi 8 km od Národního Muzea Baan Kao, po dálnici 323, Kanchanaburi - Sai Yok. Uvidíte tu zříceniny nejzápadnějšího chrámu khmérské říše. Podle vykopávek, které zde byly provedeny, lze usuzovat, že pochází asi z 12. století a byl intezivně osídlen. Pro veřejnost je park otevřen denně, od 9.00 do 16.30 hodin. Vstupné je 150,- THB.


Vodopád Sai Yok Yai


104 km od města, po dálnici 323, v Národním Parku Sai Yok. Voda padá přímo do řeky Kwai Noi a je to nejoblíbenější místo parku. V Národním Parku Sai Noi je několik zajímavých jeskyní, kam se pro turisty pořádají výlety. Osídlení lidmi se zde datuje do Doby Kamenné. Vodopád Sai Yai je opakovaně oslavován v thajských básních a písních. Je zde zajištěno ubytování v bungalovech, domcích na vodě a v kempech.


Vodopád Sai Yok Noi


Znám také pod jménem Khao Phang. Je vzdálen 60 km od města, po dálnici 323, 2 km severozápadně od železniční stanice Nam Tok. Nejlepší doba pro návštěvu je od července do října, kdy protéká nejvíce vody. Vodopád hojně navštěvovaný turisty je těsně u silnice a najdete tu také spousty stánků se suvenýry, lokálními produkty a občerstvením.


Jeskyně Dao Wa Dung


1 km od břehu řeky Kwae Noi, 110 km od města. Přístup je z mola Pak Saeng nebo od vodopádu Sai Yok Yai. Krásné stalaktity a stalagmity vytváří v jeskyni kouzelnou podívanou.


Wat Pha Luang Ta Bua (Tygří chrám)


Je jedno z nejkontroverznějších míst v Thajsku. Původně buddhistický chrám asi 38 km severozápadně od města Kanchanaburi na silnici 323. Dnes hojně navštěvovaná pseudoturistická atrakce přeměněná na špinavou ZOO.

Pokračování...


OKRES SANGKHLA BURI


Vodopád Dai Chong Thong


dostaneme se k němu ze silnice Thong Pha Phum-Sangkhla Buri. Je to mohutný kaskádový vodopád, který padá dolů směrem k přehradě Vajiralongkorn.


Horký pramen Hin Dad


135 km od města, 3 km severovýchodně od dálnice 323. Pramen objevili japonští vojáci za druhé světové války. V pramenu je možnost koupele.


Monský most


nebo také "most Uttamanuson", je 850 metrů dlouhý dřevěný most spojující Sangkhla Buri a monskou vesnici na druhé straně přehrady. Je to slavný vyhlídkový bod na soutok tří řek: Songkaria, Bikhli a Ranti. Most je pouze pro pěší nebo pro motocykly. Je to údajně nejdelší ručně postavený dřevěný most v Thajsku.


Pilok


vesnice se nachází asi 70 kilometrů západně od Thong Pha Phum na silnici č.3272. Je to místo kde se v minulosti v pohoří Tanaosi hojně těžil wolfram a cín. Dnes je to hranice Thajska a Barmy a pěstuje se tu ovoce a chladomilné rostliny, které si tu můžete koupit.


Vodopád Takhian Thong


dostanete se k němu po cestě k Průsmyku tří pagod, pak odbočit ještě asi 10 km a pak ještě asi 40 minut pěšky. Je nutno použít auta s pohonem všech kol.


Vodopád Thung Nang Khruan


je v Tambon Chala, 19 kilometrů od 26. kilometru silnice Thong Pha Phum-Sangkhla Buri. Musíte k němu 30 minut pěšky a je nutný průvodce.


Wat Wang Wiwekram


Velký chrám na jižním okraji Sangkhlaburi, na břehu nádrže Khao Laem. Komplex budov je postaven v neobvyklé směsici thajského, indického a barmského buddhistického architektonického stylu. Hlavní část "Luang Pho Uttama" se těší velké úctě místních obyvatel, a to i horských kmenů a Barmánců.


Průsmyk tří pagod


je hraniční místo a přechod s Barmou vzdálený 240 kilometrů od Kanchanaburi. Místo je to legendární, ale mimo strastiplné cesty plné fantastických přírodních scenériií a hraniční tržnice tu není nic k vidění. Za 10 USD se dá přes den navštívit barmskou stranu a pak se vrátit. Tři malé pagody tu stojí jako němí svědkové nekonečných invazí thajsko barmských armád v dobách Ayuthayi. Sem také mířila nechvalně proslulá "železnice smrti".


OKRES SI SAWAT


Národní park Erawan


Založený r. 1975, leží mezi řekami Kwai Yai a Kwai Noi. Oblast parku zahrnuje hory, útesy, vodopády a jeskyně. Mezi místními obyvateli je nejpopulárnější kaskádovitý 7 stupňový vodopád Erawan, údajně nejkrásnější v Thajsku. Návštěva je nejlepší v období dešťů, kdy má dost vody. O víkendech bývá obležen thajskými turisty.


Jeskyně Phra That


V národním parku Erawan, 76 km od města a pouze 10 km jižně od vodopádu Erawan. Je to nejkrásnější jeskyně Kanchanaburi se stalaktity a stalagmity různých tvarů.


Národní park Sri Nakharin (vodopád Huay Mae Khamin)


Ústředí parku, jehož rozloha je 1 532 km2, se nachází 105 km od Kanchanaburi. Hlavními atrakcemi parku jsou vodopád Huay Mae Khamin se 7 kaskádami, projížďky lodí po zdejším jezeře a opadavý prales, kde žije mnoho druhů exotického ptactva a velkých savců jako jelen, slon nebo tygr. Jeskyně Phra a Niramit blízko ústředí parku nabízí zcela odlišnou podívanou. Je zde zajištěno ubytování formou bungalovů.


Nádrž Sri Nakharin


3 km od vodopádu Erawan. Tato nádrž na výrobu elektřiny leží na řece Kwae Yai. Hlavní stavba se nachází na nejjižnějším konci této obrovské přehrady. Okolní příroda je nádherná a samotná nádrž skýtá dobré podmínky pro rybaření.


OKRES THA MUANG


Wat Tham Sua a Wat Tham Khao Noi


tyto dva přilehlé chrámy se nachází na kopci v Tambon Muang Chum, 4 kilometry za přehradou Mae Klong. Jsou to krásné chrámy v thajském a čínském stylu s obrovskou Buddhovou sochou.


OKRES THONG PHA PHUM


Vodopád Kroeng Krawia


tento vodopád při okraji silnice je 32 kilometrů severně od Thong Pha Phum a je často navštěvován. Má vápencové prahy pod stinnými stromy. Nejlépe je ho navštívit během deštivého období.


Nádrž Khao Laem


tato nádrž na výrobu elektrické energie leží na řece Kwae Noi, 153 km od města, po dálnici 323. Na břehu je mnoho resortů, které nabízí ubytování, vyjížďky na lodích, rafting nebo rybaření. Kuriozitou je čpička zatopené pagody čnící nad hladinu.


FESTIVALY


Týden mostu přes řeku Kwai


konec listopadu-začátek prosince. Poněkud barvotisková, leč hojně navštěvovaná atrakce připomínající historii stavby železnice smrti. Okolo mostu přes řeku Kwai je postaven improvizovaný amfiteátr s historickými představeními. Nejkrásnější jsou ohromující noční pyrotechnická a světelná show.


Booking.com

Booking.com

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Kanchanaburi 1 - předchozí část

Erawan NP - info o Národním parku (A)

Chaloem Rattanakosin NP - info o Národním parku (A)

Khao Laem NP - info o Národním parku (A)

Khaoen Sri Nakarin NP - info o Národním parku (A)

Lamklongngu NP - info o Národním parku (A)

Pratan Dongrung FP - info o Národním parku (A)

Sai Yok NP - info o Národním parku (A)

Thong Pha Phum NP - info o Národním parku (A)

Buddhismus

Ikonografie Buddhismu

Ikonografie Hinduismu

Zajímavé chrámy

Architektura - chrám