Mukdahan (2)


OKRES DON THAN


Wat Matchimawat (Wat Klang)


jeho největší atrakcí je 3000 let starý Mahorathuk buben. Je to jednostranný bronzový buben o průměru 86 centimetrů s vyobrazením východu slunce a 4 žab. Byl objeven v roce 1938 na břehu Mekongu při Ban Na Tham v Laosu.


OKRES WAN YAI


Ostrůvek Kaeng Kra Bao


leží v řece Mekong. V suchém ročním období, kdy se liší výška hladiny vody kolem ostrůvku, vzniká řada miniaturních vodopádů. Ostrůvek je populární rekreační místo pro lidi z Mukdahanu a sousedních provincií. Známé je toto místo zejména pečeným vepřovým masem "Kaeng Kra Bao", které se sem dodává z laoské strany řeky.


Wat Mano Phirom


je starý chrám postavený architekty z Vientien. V roce 1904 ho zničil požár, ale v roce 1911 byl zrenovován. Za pozornost tu stojí socha Buddhy ze slonoviny. Nedaleko chrámu se nachází stejnojmenná asi 3 km dlouhá pláž s bílým pískem. Pláž se nachází asi 6 kilometrů z města.


Kostel Wat Song Khon


stojí na břehu řeky a je to nejkrásnější, největší (rozlohou?) a nejmodernější katolický kostel v jihovýchodní Asii (vysvěcen 1995). Uvnitř uvidíme 7 skleněných rakví s voskovými modely těl Thajců, prohlášených katolickou církví za mučedníky. Kostel je obklopen okrouhlou červenou lateritovou zdí a vévodí mu kříž.


OKRES NIKHOM KHAM SOI


Wat Phu Dan Tae


asi 16 kilometry z města po silnici č.212. Uvnitř chrámu je obrovská 15 m vysoká zdaleka viditelná Buddhova socha z roku 1976.


Vodopád Tat Ton


je na jih z Nong Sung a západně od Kham Cha-I na silnici č. 2030, 18 kilometrů od ukazatele 67-68 km. Vodopád je 7 metrů vysoky a 30 metrů široký a je vhodný k plavání.


Pralesní rezervace Phu Mu


asi 20 km z města. Oblast bývala armádním táborem amerických vojáků s radarovou stanicí a dělostřeleckým postavením.


Nádrž Huay Kee Lek


blízko rezervace. Nabízí návštěvníkům nádherné pohledy.


MÍSTNÍ PRODUKTY


Indočínský trh


Mukdahan je ráj pro koupěchtivé. Indočínský trh blízko břehu řeky je napěchovaný různým zbožím ze sousedních zemí: hedvábí, bavlna, titanové nádoby a místní produkty z Laosu, vyřezávané figurky a keramika z Číny a Vietnamu, také skleněné zboží a vybavení z Ruska. Je to ideální místo na výhodné nákupy.


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Mudahan 1 - předchozí část

Dong Bung lee FP - info o Národním parku (A)

Mukdaharn NP - info o Národním parku (A)

Phu Sra Dok Bua NP - info o Národním parku (A)

Buddhismus

Ikonografie Buddhismu

Ikonografie Hinduismu

Zajímavé chrámy

Architektura - chrám