Češi v Thajsku - N


N

Neugebauer Josef

1705


V roce 1720 žilo v Thajsku sedm desítek křesťanů. To svědčí o tom, že zdejší obyvatelstvo vzdorovalo christianizaci daleko houževnatěji nežli v okolních zemích. Většina jezuitských misionářů, kteří v Thajsku působili, pocházela z Portugalska, ze Španělska a z Francie. Objevuje se však mezi nimi i jméno Josefa Neugebauera, jezuity, pocházejícího ze Slezska, které v té době bylo součástí zemí Koruny české.

Pokračování...


Němec Marek Mgr.

1964


Narozen 20.12.1964 v Pardubicích. Absolvent Karlovy univerzity. Zakladatel a prezident Česko-thajské společnosti, ředitel a spolumajitel cestovní kanceláře SIAM TRAVEL specializující se na cesty do jihovýchodní Asie. V r. 2002 mu thajská vláda udělila prestižní cenu "Přítel Thajska".

Pokračování...


Novotný Emil

 


Březen 1995 - Tehdy devatenáctiletý Emil Novotný byl zatčen na letišti v Bangkoku s 5,6 kilogramu heroinu, který se pokoušel propašovat do hlavního města Kambodže Phnompenhu.

Pokračování...


Novotný Vladimír Mgr.

 


Novotný Vladimír Mgr. je jediný soudní tlumočník thajského jazyka v ČR a na Slovensku.

Pokračování...


Nožina Miroslav PhDr.

1962


Narozen 16. 8. 1962 v Roudnici nad Labem. PhDr., etnolog, novinář, výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů. Práce k tematice politické antropologie, vývoje v asijsko-tichomořské oblasti, drog.

Pokračování...


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Češi v Thajsku

Češi v Thajsku - přehled všech

Češi v Thajsku - nezpracovaná jména

České restaurace v Thajsku

Mezistátní vztahy ČR-Thajsko

Historie zastupitelského úřadu - v Bangkoku a Rangonu