Češi v Thajsku - P


P

Pavelka Miroslav Ing.

1974


Narozen 1974 v Přerově. Absolvent VŠB, obor elektroenergetika. Jeho celoživotní vášní je cestování na kole, na kterém projel celý svět. Poprvé dojel z Čech až do Thajska na kole v roce 2001.

Thajsko se stalo pro Miroslava osudové. Podruhé se sem vydal v roce 2004 a strávil zde dva a půl roku. Najezdil zde na kole více jak 24 tisíc kilometrů, chvíli byl buddhistickým mnichem, posléze zplodil dceru a oženil se.

Pokračování...


Pekárková Iva

1963


Iva Pekárková (* 15. února 1963, Praha) je česká prozaička, publicistka a překladatelka z angličtiny. Studovala přírodovědeckou fakultu, obor mikrobiologie a virologie, ale krátce před jejím dokončením, v roce 1983, emigrovala. Zakotvila v Americe, kde vystřídala několik zaměstnání, včetně barmanky, sociální pracovnice a taxikářky v New Yorku. V roce 1997 se pak vrátila do Prahy, krátce působila v redakci MF Dnes. Od roku 2005 žije v Londýně.

Pokračování...


Podhajský Miroslav PhD.

 


Funkci Chargé d´Affaires a.i. v Bangkoku plnil pan Miroslav Podhajský v roce 1993.

Při rozdělování majetku připadla kancelář v Building One Slovenské republice a zástupci českého ZÚ se přemístili do prostor OBO na Silom Road. Pan Bednář byl ze své funkce odvolán k 10. říjnu 1993 a ZÚ převzal p. Podhajský (2. tajemník), který se stal vedoucím úřadu až do příjezdu nového Chargé d´Affairs a.i. pana Mgr. Bohumila Mazánka. Ten do funkce nastoupil 30. prosince 1993 a působil v ní do 10. ledna 1996.

Pokračování...


Pospíšil Bohumil

 


Novinář a cestovatel Bohumil Pospíšil přispíval ve 30. letech informacemi o Siamu do řady periodik.

Pokračování...


Prášek Karel

1927 - 2010


Karel Prášek se narodil 5.12.1927 (Sezimovo Ústí) a zemřel 10.8.2010 (Božejov, Žár České Budějovice). Od 50. let působil jako stálý zpravodaj ČTK ve Vietnamu a Indočíně.

V roce 1961 vydal jednu z prvních knih o moderním Thajsku - Smaragdový Buddha.

Pokračování...


Prášek Tomáš

 


Narodil se v Turnově. Vystudoval práva na Karlově univerzitě a cultural anthropology and philosophy v Amsterdamu. Zakladatel firmy Eventival (www.eventival.com), světové jedničky v poskytování festivalového software a několika dalších projektů (Film Festival Academy) a filmových a hudebních festivalů (EuroConnections, MOFFOM). V roce 1993 byl učitelem angličtiny na Assumption University v Bangkoku a posléze průkopníkem propagace moderní thajské kinematografie v Čechách. Člen výboru Česko thajské společnosti.

Pokračování...


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Češi v Thajsku

Češi v Thajsku - přehled všech

Češi v Thajsku - nezpracovaná jména

České restaurace v Thajsku

Mezistátní vztahy ČR-Thajsko

Historie zastupitelského úřadu - v Bangkoku a Rangonu