Češi v Thajsku - S


S

Sedláček Michal PhDr.

1960


Narozen: 12.9.1960 v Brně. V lednu 2011 jmenován velvyslancem v Thajsku, přestože byl již v té době obviněn ze zneužití pravomoci úřední osoby a podvodu se škodou za zhruba 1,5 milionu korun. Pravděpodobně nikdy nepředal pověřovací listiny (neověřeno) a byl odvolán zpět na MZV v Praze. Soudní proces s ním stále probíhá.

Pokračování...


Slanina Miroslav

1973


Narodil se 4.12.1973 v Praze. Vystudoval stavební průmyslovku a podnikal v řadě oborů včetně dovozu elektroniky z Thajska do ČR. Po roce 2001 přesídlil do Thajska, žije v Pattaya a věnuje se zde podnikání včetně nemovitostí.

Pokračování...


Sorokáč Michal JUDr.

 


Funkci obchodního rady a Chargé d´Affaires a.i. v Bangkoku plnil pan JUDr. Michal Sorokáčj v letech 1986 - 1990.

 

Posledním československým velvyslancem s residencí v Rangúnu byl pan Ing. Jaroslav Richtr (1986 - 1990) a jeho zástupcem na úřadě v Bangkoku byl pan JUDr. Michal Sorokáč (1986 - 1990). Za působení pana Michala Sorokáče se ZÚ/OBO v Bangkoku přestěhoval do nových prostor v Silom Building (bývalá Robinson Bldg.) na adrese 2 Silom Road, kde zůstal až do roku 1990 (obchodní úsek zde zůstal až do roku 1995).

Pokračování...


Stehno Karel Mgr.

 


Prvním a také jediným velvyslancem České a Slovenské federativní republiky se sídlem v Thajském království byl jmenován pan Mgr. Karel Stehno, který se oficiálně ujal funkce 9. dubna 1991 a setrval v ní až do srpna 1992. Po jeho odjezdu byl vedením úřadu opět pověřen pan Bednář. Pan velvyslanec Stehno se později zasloužil o založení Česko-thajské společnosti v Praze (1997) a jeho snaha o rozšíření Česko-thajských vztahů byla oceněna i thajskými státními představiteli, kteří mu v roce 2000 udělili cenu Friend of Thailand.

Pokračování...


Středa Leoš, Doc. MUDr. Ph.D.

1963


Narozen 5.7.1963 v Praze, je český lékař. Přednáší na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a podílí se na vědeckém výzkumu na Fakultě biomedicínského inženýrství. V devadesátých letech provozoval v Patongu na ostrově Phuket vlastní kliniku Dr. Streda Co.Ltd., která byla pobočkou jeho Institutu lékařské regenerace a kosmetiky.

Pokračování...


Styblík Jan

 


Jan Styblík je profesionální průvodce a překladatel, velmi intenzivně cestuje a při svých cestách stejně intenzivně fotografuje.

Svoji první velkou cestu do jihovýchodní Asie podnikl na jaře roku 1998 a od té doby se do oblasti vracel stále častěji, až si tam vybudoval svůj druhý domov.  Žije v Chiang Mai.

Pokračování...


Šanda Radek

1969


Narozen v roce 1969 v Praze. V roce 1998, kdy byl s rodiči na dovolené v Thajsku na ostrově Koh Samet, se seznámili s úžasnými účinky thajských masáží, přímo na pláži, v tehdy ještě nezkažené panenské přírodě.

Toto bylo v lednu a během čtyř měsíců se podařilo zdánlivě nemožné - přes obrovské potíže, zejména administrativního charakteru, byly první dvě thajské masérky v Praze v květnu 1998!

Thajsko navštívil mnohokrát a stal se otcem thajských masáží v Čechách.

Pokračování...


Šebesta Pavel Joachim

1887 - 1967


Profesor Pavel Šebesta patřil k nejvýznamnějším badatelům v dějinách české antropologie. Jeho dlouholeté a neobyčejně bohaté výzkumy mezi středoafrickými Pygmeji a negrity jihovýchodní Asie jsou dodnes zařazovány mezi nejrozsáhlejší a nejúplnější bádání v této oblasti. Svým širokým záběrem zahrnujícím jak problematiku fyzické antropologie a etnografie, tak i sféru lingvistiky a náboženství poskytl základ nezbytný pro všechny další výzkumy.

Ze svých dvou cest po JV Asii 1924-25 a 1938-39 přispěl do dobového tisku také několika články o Siamu.

Pokračování...


Šitler Jiří PhDr.

1964


Dr.Šitler nastoupil do funkce 26. května 2001 a setrval v ní až do 9. prosince 2006. Za svého působení v Thajsku se pan Šitler podílel na vydání dvou knih zabývajících se historií diplomatických vztahů se zeměmi JVA, ale největším testem jeho schopností, jak diplomatických tak organizačních, byla živelná katastrofa, která zastihla jižní Thajsko v prosinci 2004 v podobě vlny tsunami.

Pokračování...


Škába Jiří Ing.

 


V devadesátých letech pobýval v Thajsku jako zaměstnanec velvyslanectví ČR.

Zakladatel, poté 12 let předseda a nyní čestný předseda Česko-thajské společnosti se zaměřením na spolupráci Česko-thajské společnosti, Praha a Thai-Czech Association, Bangkok.
Autor prvního Česko-thajského slovníku vydaného v roce 1999.

Pokračování...


Šulc Petr PhDr.

1949


* 31.1.1949 v Praze

- absolvent fakulty žurnalistiky Univerzity Karlovy

- odborný asistent na fakultě žurnalistiky

- mezinárodní redakce ČTK

- tiskový odbor Federálního shromáždění

- cestovní kanceláře Pražský klub, Thajsko Travel

Pokračování...


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Češi v Thajsku

Češi v Thajsku - přehled všech

Češi v Thajsku - nezpracovaná jména

České restaurace v Thajsku

Mezistátní vztahy ČR-Thajsko

Historie zastupitelského úřadu - v Bangkoku a Rangonu