1082 - Thajsko, Velký okruh jižním Thajskem, Hua Hin, Phuket


 

Poznávací zájezd

Místo:

 

 

Thajsko - Bangkok, Hua Hin, Phuket

 

 

Délka: 13 dnů / 10 nocí
Cena od:

Program:


1. den : Odlet Evropa (Praha, Vídeň, Mnichov)

(-,-,-)


Odlet dle Vaší letenky.


2. den : Bangkok přílet

(-,-,V)


Přílet do Bangkoku na letiště Suwanaphumi letem ...... ve ..... (časový posun plus 5 hodin v zimním období nebo plus 6 hodin v letním období).

Přivítaní na letišti průvodcem, transfer do hotelu v centru (letiště je od města 40 km, cesta trvá cca 45 minut), ubytování. Krátká informativní schůzka se vstupní informací o zemi. Odpočinek po dlouhé cestě, individuální volno.

Doporučujeme tradiční thajskou masáž.

Cca v 18.00 společný odjezd z hotelu a uvítání na palubě obrovské, luxusní lodi Chao Phraya Princess. Krásná projížďka nočním Bangkokem kolem památek jako Wat Arun, Wat Pra Kaeo a mnoha dalších spojená s bohatou bufetovou večeří za doprovodu hudby. Návrat do hotelu cca ve 22.30.

Přenocování: Bangkok

Alternativní večerní program:

Cca v 17.30 odjezd do Siam Niramit. Shlédnete nádherné výpravné představení s výjevy z thajské historie, legend a mýtů. Součástí je návštěva skanzenu představujícího architekturu jednotlivých thajských regionů a bohatá bufetová večeře. Návrat do hotelu kolem 22.00.

Příplatek 20,- USD.


3. den : Bangkok, celodenní prohlídka města

(S,O,-)


V 08.00 odjezd na privátní prohlídku města. Tento výlet patří zcela nezbytně k návštěvě Bangkoku. V Čínském městě v skvostně rekonstruovaném chrámu Wat Traimit uvidíte největšího zlatého Buddhu na světě (5,5 tuny). Alternativně - návštěva největšího květinového trhu Pak Klong Talad. V rozlehlém chrámu Wat Pho uvidíte gigantického 46 m dlouhého a 15 m vysokého ležícího Buddhu. Následuje projížďka po řece Chao Phraya a vodních kanálech ve čtvrti Thonburi. Mimo tradičního starobylého způsobu bydlení na vodě zde uvidíte také chrám Wat Arun.

Bufetový oběd. Odpoledne - pohádková krása a fantaskní zlatá výzdoba Královského paláce spolu s Chrámem smaragdového Buddhy (Wat Phra Kaeo) se Vám vryjí navždy do paměti. Výlet zakončí návštěva Mramorového chrámu (Wat Benchamabophit) a návštěva výstavní síně a obchodu největší thajské klenotnické společnosti. Návrat do hotelu kolem 18.00.

Přenocování: Bangkok


4. den : Bangkok, Phetchaburi, Hua Hin

(S,O,-)


Snídaně. Check out v hotelu a v 07.00 transfer do provincie Phetchaburi (cca 280 km). Po cestě zastávka na odsolovacích farmách v provincii Samut Songkhram. Prohlídka chrámu Wat Mahathat s pěti bělostnými bílými věžemi (prang), který pochází z Khmérského období cca před 800 roky. Poté návštěva chrámu Wat Kamphaen Laeng, místa vyjímečně fotogenického. Tři lateritové věže původního khmérského chrámu jsou zakomponovány do přestavby thajského chrámu. Poté návštěva nedaleké jeskyně Khao Luang, ve které se nachází 170 soch Buddhy. Bufetový oběd. Vrcholem je zřejmě prohlídka královského letního sídla Phra Nakhon Khiri. Tento komplex postavený ve směsici thajského, čínského a západního neoklasicistického slohu se rozkládá na třech vrcholech 92 metrů vysokého kopce, který se majestátně vypíná nad městem. Odjezd do Hua Hin. Prohlídka chrámu Wat Huai Mongkhon, zasvěceného zázračnému středověkému mnichovi Luang Poh Tuad, jehož 12-ti metrová socha chrámu vévodí. Ubytování a přenocování v Hua Hin.


Hua Hin - je prvním (chcete-li nejstarším) thajským plážovým letoviskem. Leží asi 220 km jižně od Bangkoku a spojení s ním mimo letadla, zajišťuje dálnice a železnice s nejkrásnější stanicí v Thajsku. Na objednávku krále Ramy VI. a koloniálního železničního hotelu zde bylo v letech 1922 - 1923 postaveno golfové hřiště. Se stoupající oblibou lázní a plážových resortů se Hua Hin stalo útočištěm pro tehdejší královskou rodinu, zámožné obchodníky a nejvyšší sociální vrstvu z Bangkoku, stejně tak jako pro bohaté cizince. Princ Chulachakrabongse zde roku 1926 postavil svoje letní sídlo Klai Klangwon, které je stále ještě používané královskou rodinou. Aktivity, jako je jízda na koni, golf, nakupování, rybaření a koupání dělají z Hua Hin příjemné místo pro rodinnou dovolenou. Zdejší nádherná pláž je rozdělena na dvě části. Na jedné je rybářský přístav a druhá je 3 km dlouhá pláž s budhistickými chrámy na jihu. Pokud chcete zažít atmosféru Hua Hin roku 1920 navštivte Hotel Sofitel Central, bývalý železniční hotel. V roce 1960 byl těžce poškozen, ale citlivá restaurace budovy ve stylu dvacátých let se vydařila na výbornou. Jižně od hlavních pláží Hua Hin leží kopec Khao Takiap, na němž se nachází velké množství svatyní a poblíž leží chrám Wat Khao Lad, před nímž stojí 20 metrů vysoká socha Buddhy, který se dívá na moře. Hua Hin je příjemné letovisko, které nabízí klidné prostředí s typicky thajskou atmosférou. Je také vynikajícím výchozím bodem pro výlety k nedalekým vodopádům Pa La U nebo do národních parků Kaeng Krachan a Khao Sam Roi Yot.


5. den : Hua Hin, Prachuap Khiri Khan

(S,-,-)


Snídaně. V 08.00 odjezd na prohlídku nejvýznamějších atrakcí města: 15 km severně od města navštívíte největší týkový palác v Thajsku, který si nechal postavit jako letní sídlo král Rama VI. Poté navštívíte překrásnou a z filmů proslavenou železniční stanici v Hua Hin a Khao Takiab (Hora jídelních hůlek), odkud se vám naskytne spektakulární pohled na město z hory poseté řadou chrámů a okupované loudícími opicemi. Přesun do provincie Prachuap Khiri Khan a výstup na Khao Chong Krachok neboli Zrcadlová hora. Z úpatí hory na severu města vede k chrámu na jejím vrcholu 395 schodů. Je odtud divukrásný výhled na záliv lemovaný vysokými skalisky, malá pagoda a skupina agresivních opic. Teprve když vyšplháte nahoru, pochopíte, proč se Prachuap Khiri Khan říká "Thajské Rio de Janeiro". Pokračování do Bang Saphan a návštěva královského chrámu Wat Tang Sai, zasazeneého v pohádkové kulise hory tyčící se těsně nad pláží. Chrám byl otevřen v roce 1996 u příležitosti 50. výročí nástupu krále na trůn. Návrat zpět do hotelu v Hua Hin.


6. den : Hua Hin, NP Khao Sam Roi Yod, jeskyně Phraya Nakhon Cave

(S,-,-)


Snídaně. V 08.00 odjezd do oblasti správy NP Khao Sam Roi Yot, cestou krevetové farmy, prohlídka nově vysázených mangrovů. Výstup na horu Khao Daeng (2 hodiny, vyšší obtížnost), úchvatný pohled do oblasti původních magrovových pralesů. Odjezd do Ban Pu, přesun lodí na pláž Laem Sala. Výstup pralesem do démonické jeskyně Phraya Nakhon, která se nachází vysoko ve skalní stěně přímo nad pláží. V druhém dómu stojí pavilon postavený pro krále Ramu V., který ji navštívil v roce 1890 a zanechal zde na skalní stěně svůj podpis. Toto místo je dnes vysoce uctívané a královská "sala" se stala novodobým symbolem provincie Prachuap Khiri Khan. Po sestupu možnost vykoupání na bělostné pláži. Návrat lodí zpět do přístavu a přesunu do Hua Hin.
Vzhledem k trekům dle programu věnujte náležitou pozornost výběru oblečení a obuvi, vhodný je i malý batoh na záda!


7. den : Hua Hin, Phuket

(S,-,-)


Snídaně. Check out v hotelu. V 08.00 dlouhý transfer minibusem na Phuket (cca 650 km). Po cestě zastávky dle potřeby. Ubytování, odpočinek.

 

Phuket je největší thajský ostrov (550 km2) a zároveň jediný ostrov, který je také provincií (nejbohatší v zemi). S pevninou je spojen slavným mostem milenců jménem "saphán Sarasim". Býval regionální centrálou s bohatou a barvitou historií. 70% povrchu Phuketu je hornatých; západní pohoří prochází ze severu na jih (ostrov je 48 km dlouhý). Zbývajících 30% ostrova, hlavně ve středu a na jihu, jsou roviny. Je jednou z nejnavštěvovanějších rekreačních oblastí v jihovýchodní Asii (více než 1 mil./rok). Ostrov trpící náporem turistů si nadále zachovává azurové moře a bělostný písek. Dokonalá infrastruktura a nepřeberné množství atrakcí uspokojí i nejnáročnější klientelu.


8. den : Phuket, ostrov Jamese Bonda, Ko Khai Nai 

(S,O,-)


Snídaně. Cca v 08.30 společný odjezd z hotelu a transfer do přístavu Boat Lagoon Marina. Cesta rychlým člunem do zálivu Ao Phang Nga kolem ostrovů Ko Panak a Koh Hong. Návštěva ostrova Ko Tapu a Ko Ping Gun, známých z filmu s Jamesem Bondem "Muž se zlatou zbraní". Pokračování prohlídkou mangrovového pralesa u ostrova Ko Hong a pokud to stav vody dovolí i dvou jeskyní: Tham Lod Noi and Tham Lod Yai. Přesun na ostrov Ko Panyi a oběd v restauraci ve vesnici na kůlech. Odjezd na ostrov Ko Khai Nai, odpočinek na pláži, plavání, šnorchlování. Plavba zpět na Phuket. Transfer do hotelu cca v 16.00.


9. den : Phuket, ostrovy Phi Phi

(S,O,-)


Snídaně. Cca v 08.30 společný odjezd z hotelu a transfer do přístavu Boat Lagoon Marina. Cesta rychlým člunem (cca 1 hod.) k ostrovům Phi Phi. První zastávka u ostrůvku se známou Monkey Beach, možnost koupání. Přesun k ostrovu Phi Phi Leh a zastávka (30 min.) v zátoce Maya Bay, kde se natáčel slavný film Pláž. Možnost šnorchlování. Pokračování do zálivu Lho Sa Mah Bay (možnost koupání a šnorchlování) a magického Pi Leh Cove. Kolem Vikingské jeskyně přesun na Phi Phi Don a oběd v místní restauraci. Po obědě procházka po pláži a přesun k ostrovu Hin Klang nebo Bamboo Island, šnorchlování. Přesun na ostrov Ko Khai Nai, volno, koupání, šnorchlování. Plavba zpět na Phuket. Transfer do hotelu cca v 17.00.


10.- 11. den : Phuket

(S,-,-)


Snídaně. Odpočinek u moře, fakultativní výlety.


12. den : Phuket, Bangkok, odlet do Evropy

(S,-,-)


Snídaně. Check out v hotelu. V ...... transfer na letiště, odlet letem ...... ve ...... do Bangkoku (přílet .....). Odlet do Evropy letem ..... v .......


13. den : Přílet Evropa (Praha, Vídeň, Mnichov)

(-,-,-)


Přílet dle Vaší letenky.


Cena v USD na osobu (cena se může změnit podle aktuálního kurzu USD)

Počet osob
2
4
6
8
10
12
14
16
Thajský průvodce
2 049
1 609
1 462
1 390
1 448
1 401
1 369
1 344


Cena platí pro období hlavní sezóny (01.11. - 20.12. a 15.1. - 31.3.). Ceny hotelů v pobytových letoviscích se v TOP sezoně (20.12. - 15.1.) zvyšují o 30-50%! Mimo hlavní sezony ceny klesají o 30-50%. Na tato období se zpracovávají individuální kalkulace.


Podrobný postup Objednávka programu Poslat dotaz (česky)

Ubytování


 Bangkok: Royal Benja Hotel *** (2 noci) Hotely Bangkok

 Hua Hin:

Sailom Hotel ***  (3 noci) Hotely Hua Hin
 Phuket: Karon Princess Hotel *** (5 nocí) Hotely Phuket

 Uvedené hotely jsou pouze návrh. Můžete si je vybrat sami včetně typu pokoje.


Další doporučené zájezdy do této destinace


1015 - Bangkok, Hua Hin - to nejlepší

1043 - Bangkok, Angkor Wat, Hua Hin

1053 - Malý okruh centrálním Thajskem, Hua Hin

1063 - Velký okruh centrálním Thajskem, Hua Hin

1073 - Velký okruh Thajskem, Hua Hin

1081 - Malý okruh jižním Thajskem, Hua Hin

 

Program lze libovolně upravit, prodloužit nebo zkrátit a zařadit do něho některý z výletů nebo jej kombinovat s jiným programem.


Cena zahrnuje


- ubytování dle programu v dvoulůžkových pokojích (klimatizace, WC a koupelna,

  televize,  telefon)
- stravování - bufetové snídaně v hotelu (S), obědy (O) a večeře (V) uvedené v programu
- letenka Phuket - Bangkok
- veškeré transfery a vstupy dle programu
- thajský anglicky mluvící průvodce


Cena nezahrnuje


- letenku Praha - Bangkok - Praha
- thajské vstupní vízum (nutné pouze pro pobyty delší než 30 dnů)
- cestovní pojištění (nezapomeňte na něj, prosím !)
- výlety a individuální exkurze, které nejsou uvedeny v programu
- spropitné (průvodci, řidiči, restaurace atd.)

- bankovní poplatky za převod (OUR - hradí příkazce)


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Ceník - aktuální ceník všech zájezdů

Letenky - rezervace letenky

Hotely - přehled doporučovaných hotelů