On line rezervace letenek


Letuška.cz - je nejprestižnější letenkový rezervační portál v České republice. Patří společnosti ASIANA. Individuální rezervace letenek je nejlevnější způsob jak pořídit letenku do Thajska. Včasnou rezervací letenek (6 a více měsíců dopředu) získáte přístup k levnějším letenkám a máte větší možnost výběru. Rezervace je možno snadno měnit a rušit. Vyberte si odlet dle místa Vašeho pobytu - většinou Praha, Vídeň, Frakfurt atd. 


Let do Thajska


Tak jako u každého zboží existuje i u letenek nepřeberné množství druhů a variant. NEEXISTUJE přímé letecké spojení Praha - Bangkok. Musíte tedy počítat s minimálně jedním přestupem. V nejideálnějších kombinacích je nejkratší celková doba cesty na trase Praha - Bangkok cca 14 hodin. Nejbližší místo odkud se dá letět přímo je většinou Vídeň (odtud trvá let cca 11 hodin).


Jak vybrat vhodnou letenku


Letenky si můžete koupit v kterékoliv "kamenné" cestovní kanceláři, ale bude přinejmenším dražší o jejich marži. Vyplatí se proto použít on-line rezervaci na internetu. Je v podstatě jedno jaký server použijete, protože pracují se stejnou centrální databází. Trochu jinak je to u hromadných objednávek a velkých skupin.

Pokud nemůžete najít pro Vás ideální variantu letenky, vyplatí se počkat a zkusit to znovu za několik hodin nebo druhý den. Do systému se neustále vrací letenky u kterých skončila předchozí rezervace.


Nejlevnější nemusí být vždycky nejlepší


Cenové rozpětí letenky může být obrovské! Pohybuje se cca od 13.000 do 30.000 Kč. Cena je ovlivněna řadou faktorů - například:

- cena ropy a od ní odvozená cena leteckého paliva

- aktuální kurz české koruny, USD, Eura atd.

- promotion a slevy jednotlivých leteckých společností

- roční období - mimo hlavní sezónu jsou levnější

- včasnost rezervace a platby. Dobré letenky na hlavní sezónu se rezervují a kupují třeba i s více než půlročním předstihem!

- kvalita a servis konkrétní letecké společnosti


Úskalí nejlevnějších letenek


- letenka se musí většinou uhradit velmi rychle (jeden nebo několik málo dnů) a nezbývá čas na přípravu a změny programu

- dlouhá doba strávená na cestě - třeba i více než 20 hodin

- více než jeden přestup nebo dlouhá doba čekání na navazující let

- přílet a odlet z Bangkoku v ranních hodinách - vznikají vícenáklady za early check in, late check out nebo nenavazují vnitrostátní přelety a lodní transfery. Ideální je přílet do Bangkoku dopoledne a odpoledne cca do 15.00 a odlet večer nebo do půlnoci.


Několik dobrých rad na závěr


- je třeba si dobře zvolit prioritu: cena kontra pohodlí

- pokud Vám nevadí nepohodlí, dá se opravdu ušetřit OBROVSKÁ částka

- pokud chcete ušetřit za letenku, musíte projevit sami trochu iniciativy a u internetu dobrou cenu prostě "vysedět"

- pokud jste náročnější, kupujte jen ideální parametry letenek. Dlouhé čekání může zkazit dovolenou a několik ušetřených tisíc za to nestojí.

- ideální letenka z Prahy do Bangkoku je s QUATAR Airways s jedním přestupem v Doha.


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Vnitrostátní lety - rezervace letenek u nízkorozpočtových leteckých společností