Pattaya - ostrovy


Ko Si Chang


Skalnatý ostrov Ko Si Chang jakoby snad ani nepatřil do této oblasti. Jeho klid a ospalost ostře kontrastuje jak s průmyslem přetíženým Si Racha, tak s hektickou Pattaya. Bývalo zde rekreační středisko krále Ramy V. a také celní stanoviště pro lodi mířící do Bangkoku. Najdeme tu ovšem několik zajímavých chrámů a klidné malé pláže, které jsou cílem jen několika málo zatoulaných baťůžkářů. Většině návštěvníků ovšem nejvíc utkví v paměti okružní jízda po ostrově v monstrózním tuk-tuku s automobilovým motorem.

Více informací...


Ko Larn


se nachází přibližně 7,7 km západně od města a pokrývá oblast 4 km2. Ve srovnání s Pattayou jsou tu krásné pláže, čistá voda a relativně mnoho korálů. Ty je možno pozorovat přes zasklené dno lodi nebo z ponorky, případně za nimi šnorchlovat. Nejznámější je 750 metrů dlouhá pláž Ta Waen v severní části ostrova. Je lemována řadou hospůdek a obchůdků a míří sem většina lodí s návštěvníky. I další pláže (Laem Thian, Samae, Ta Pan, Laem Hua Khon atd.) vás potěší bílým pískem. Na ostrově je možnost ubytování a bohaté vyžití při vodních sportech.


Ko Krok


je malý ostrov o velikosti 0,05 km2, přibližně 8 km od Pattayi. Většinu ostrova ovšem pokrývají skály a je tu pouze jedna 100 m dlouhá písčitá pláž na východní straně. Je to ideální místo pro šnorchlování.


Ko Sak


najdete asi 10 km západně od Pattayi (jen 600 m od Ko Lan). Je velký jen 0,05 km2 a má tvar podkovy se dvěma plážemi. Ta na severu je dlouh 250 m a zpravidla tu zastavují lodě s turisty. Naproti na jihu je druhá malá pláž dlouhá 80 m. Proti pláži je korálový útes vhodný k potápění


Souostroví Ko Phai


je složené z několika ostrůvků (Ko Phai, Ko Manwichai, Ko Luam, Ko Klung Badan, a atd.), z nichž největší je Ko Phai. Souostroví je od Pattayi vzdáleno přibližně 13 km a lodí se sem dostanete asi za 2 hodiny. Protože je oblast pod správou královského námořnictva nejezdí sem tolik turistů a snád právě proto je to ideální místo pro relaxaci, potápění nebo rybaření.

 


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Pattaya

Hotely Pattaya - přehled doporučených hotelů

Brožura Výlety Pattaya - ke stažení (pdf 1.228 kb)

Ceník sbíraných výletů Pattaya (pdf)

Chonburi - informace o provincii

Ko Sichang