Thajsko - kostely


Možná Vás překvapí, že v buddhistické zemi jako je Thajsko najdete několik set kostelů. Jenom v Bangkoku je jich skoro 100.

Zde najdete několik tipů na ty nejzajímavšjší.


Kostel svatého Josefa


najdete na břehu řeky Chao Phraya jihozápadně od hlavního ostrova. Původní objekt ze 14. století zničili Barmánci. Současná podoba pochází z 19. století.

Lokace: provincie Ayutthaya


Katolický kostel Chanthaburi


V ulici Chanthanimit Rd. stojí největší katolická stavba v Thajsku. Kostel z roku 1909 byl postaven v gotickém slohu. Původní vysoká střecha byla za 2.světové války sejmuta, aby nesloužila jako cíl při bombardování.

Lokace: provincie Chanthaburi


Kostel Wat Song Khon


stojí na břehu řeky a je to nejkrásnější, největší (rozlohou?) a nejmodernější katolický kostel v jihovýchodní Asii (vysvěcen 1995). Uvnitř uvidíme 7 skleněných rakví s voskovými modely těl Thajců, prohlášených katolickou církví za mučedníky. Kostel je obklopen okrouhlou červenou lateritovou zdí a vévodí mu kříž.

Lokace: provincie Mukdahan


Kostel Panny Marie


nebo také nazývaný Asanawihan Maephrabangkerd je 4 km na sever od Bang Khonthi na cestě do Bang Nok Khwaek. Katolický kostel byl vybudovaný v roce 1890 s francouzskou gotickou architekturou a ozdobený barevným sklem. Dnes je to místo uctívání více než 400 křesťanských rodin žijících v této oblasti.

Lokace: provincie Samut Songkhram


Wat Praharuthai


je známý křesťanský kostel blízko Amphoe Wat Phleng. Krásný kostel je asi 100 let starý a je postaven v roztomilém západním stylu.

Lokace: provincie Ratchaburi

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY