2002 - Kambodža, Angkor Wat - minibusem


 

Poznávací program

Místo:

 

 

Kambodža - Siem Reap (Angkor Wat)

 

 

Délka: 4 dny / 3 noci
Cena od:

Program:

Zobrazit trasu na Google maps  

Předchozí den se předpokládá pobyt v Bangkoku.


Nebo ranní přílet do Bangkoku.

1. den : Bangkok, Siem Reap

(-,-,V)


V 07.00 transfer minibusem na kambodžské hranice v Aranya Prathet (cca 300 km). Na hranicích individuální vyřízení víza a vstupních formalit. To je zdlouhavé s řadou úředních obstrukcí! Nutno mít fotografii, oficiální poplatek 20 USD. Můžete využít služeb místních agentur, které za Vás vše vyřídí bez čekání za cca 40 USD. Pěší přechod do Kambodži (cca 1 km) a přestup do privátního minibusu. Transfer do Siem Reap (180 km). Silnice bývala ve špatném stavu, momentálně je opravená. Je přeplněná a cesta trvá 3-5 hodin. Ubytování v hotelu cca v 17.00.

Večer cca od 19.00 představení tradičních "Apsara" tanců" a khmérského folkloru v restauraci s kambodžskou bufetovou večeří.

Přenocování: Siem Reap

 

Doporučujeme: návštěvu masérských salonů. Khmérská masáž je jiná než thajská a neméně příjemná a prospěšná.


2. den : Siem Reap, Angkor Thom, Angkor Wat

(S,O,-)


Snídaně. V 08.00 prohlídka památek z období khmérské říše, svého času nejmocnější a nejskvělejší v jihovýchodní Asii. Pozůstatky stovky chrámů jsou roztroušeny na mnoha čtverečních kilometrech archeologického parku Angkor, vzdáleného asi 6 km od města Siem Reap.

Dopoledne památky bývalého opevněného hlavního města Angkor Thom: Jižní brána s výjevy z legendy o Stloukání mléčného moře, v centru města státní chrám krále Jayavarmana VII. Bayon (konec 12. stol.), nově zrekonstruovaný Baphuon (11. stol.), v oblasti původního královského paláce Phimenakas (10. stol.), na závěr masivní Terasa slonů a Terasa malomocného krále.

Oběd v místní restauraci.

Odpoledne nejproslulejší, nejnavštěvovanější a největší chrám Angkor Wat (1. pol. 12. stol.) - symbol celého parku a Kambodži. Na závěr dne v podvečer démonický pralesní chrám Ta Prohm (2. pol.12. stol.) s mohutnými stromy a kořeny jakoby stékajícími po jeho stěnách. 

Návrat do hotelu v Siem Reap. Volno. Doporučujeme návštěvu Pub Street se spoustou restaurací a obchodů.

Přenocování: Siem Reap

 

Fakultativně: Možnost výstupu v koši upoutaného balonu do výšky 200 m nad Angkor (cca 15 USD). Návštěva zajímavého válečného muzea.


3. den : Siem Reap, Roluos, jezero Tonlesap, Beng Mealea

(S,O,-)


Snídaně. V 08.00 odjezd (cca 25 km) do oblasti jednoho z prvních z řady khmérských hlavních měst - Hariharalaya. Ruiny čtyř nejstarších památek z počátku angkorské říše jsou dnes podle blízké vesnice souhrnně nazývány Roluos Group. Navštívíte pyramidový chrám Bakong (z roku 881) a Preah Ko (z roku 879).

Pokračování (cca 25 km) směrem k největšímu sladkovodnímu jezeru Jihovýchodní Asie - Tonle Sap. Hladina se v průběhu roku  zvyšuje až o 7 m a jezero téměř zdvojnásobí svoji rozlohu. Řeka, která jím protéká mění dvakrát za rok směr proudění vody. Cesta malou lodí do kanálu v oblasti Kompong Khleang (v suchém období po zemi). Uvidíte barvitý, ale neuvěřutelně chudý život v domech na kůlech na vodě a plovoucí vesničky vietnamských rybářů.

Prostý autentický oběd v domácnosti.

Odjezd venkovskou krajinou k chrámu Beng Mealea (12.stol.). Obrovský rozsah ruin prorostlých kořeny stromů evokuje spolu se zeleným pološerem pionýrské výpravy prvních objevitelů.

Návrat do hotelu v Siem Reap (cca 40 km). Volno.

Přenocování: Siem Reap


4. den : Siem Reap, Bangkok

(S,-,-)


Snídaně. Check out v hotelu a v 08.00 transfer privátním minibusem na thajské hranice (Aranya Prathet), přechod do Thajska a transfer do Bangkoku (příjezd cca v 17.00).

 

Následuje individuální odjezd do další destinace nebo pobyt v hotelu dle Vašeho výběru. Z hranic je ideálně možno pokračovat na ostrov Ko Chang.

 

Konec služeb Thajsko Travel.


Cena v USD na osobu (cena se může změnit podle aktuálního kurzu USD)

Počet osob
2
4
6
8
10
12
14
16
Khmérský průvodce
512
483
448
440
450
444
440
437

Cena platí pro období hlavní sezóny (01.11. - 20.12. a 15.1. - 31.3.). Ceny hotelů v pobytových letoviscích se v TOP sezoně (20.12. - 15.1.) zvyšují o 30-50%! Mimo hlavní sezony ceny klesají o 30-50%. Na tato období se zpracovávají individuální kalkulace.


Podrobný postup Objednávka programu Poslat dotaz (česky)

Ubytování


 Siem Reap: Prince D Angkor Hotel *** (3 noci) Hotely Siem Reap

 Uvedené hotely jsou pouze návrh. Můžete si je vybrat sami včetně typu pokoje.


MOŽNOSTI ZLEVNĚNÍ A PRODLOUŽENÍ PROGRAMU:


Výše uvedený program je roky prověřená, základní varianta privátní prohlídky historického parku Angkor. Program lze zlevnit ("očesat") jen použitím primitivního ubytování pro nízkorozpočtovou klientelu, vynecháním obědů a večeří (jíst ale stejně musíte...).

Milovníkům historie naopak vřele doporučujeme prodloužení o některý z dalších jednodenních programů:


1 den : Siem Reap, chrámy Angkoru

(S,O,-)


Snídaně. V 08.00 pokračování prohlídky angkorských chrámů. Uvidíte pět dalších nejdůležitějších komplexů reprezentujících nejúžasnější období kambodžské historie. Banteay Kdei - nechal z původní svatyně přestavět na buddhistický klášter král Jayavarman VII. (1181-1218). Velmi se svým stylem podobá sousednímu Ta Phrom, ale narozdíl od něho nebyl dosud rekonstruován a čeká Vás úžasný  rozpadající se kamenný labyrint. Ta Keo - byl státní chrám krále Jayavarmana V. (968-1001). Je to masivní tříterasová pískovcová pyramida reprezentující bájnou horu Meru. Chrám je pěkně restaurován, ale ve skutečnosti nebyl nikdy dokončen. Dle legendy do stavby udeřil blesk, což bylo považováno za zlé znamení. Preah Khan - neboli "Posvátný meč" je obrovský komplex (800x700m) postavený králem Jayavarmanem VII. na méstě kde v roce 1191 porazil Čampskou armádu a byl zasvěcen královu otci. Po rozpadlých ruinách hojně stékají kořenové systémy obrovských stromů.

Oběd v místní restauraci.

East Mebon - Postaven v roce 953 králem Rajendravarmanem II. Je to plochá, pískovcová, třístupňová platforma s pěti cihlovými věžemi uprostřed. Chrám původně stál na umělém ostrůvku uvnitř nádrže East Baray. Ta je dnes zcela vyschlá a pohlcená rýžovými poli. Banteay Samre - postaven králem Suryavarmanem II. (1113-1150) ve stejné době a ve stejném stylu jako Angkor Wat. Prošel dokonalou rekonstrukcí metodou anastylózy. Návrat do hotelu v Siem Reap. Volno.

Přenocování: Siem Reap


1 den : Siem Reap, Koh Ker, Preah Vihear

(S,O,-)


Snídaně. V 06.30 odjezd na sever do provincie Preah Vihear. Cesta trvá asi 3 hodiny po na kambodžské poměry celkem slušné silnici. Ta Vás zavede do oblasti kam se vypraví jen minimální množství turistů. Koh Ker bylo hlavním městem Angkorské říše v letech 928 - 944. Král Jayavarman IV. zde dokázal za krátkou dobu své vlády (14 let) vybudovat impozantní soubor téměř 180 chrámů, z nichž zhruba 20 je dnes přístupných. Stavebním materiálem byl laterit. Ruiny chrámů jsou roztroušeny kolem dnes vyschlé obrovské nádrže Rahal (1200x560m). Srdcem města byl chrám Prasat Thom se sedmistupňovou 36 m vysokou pyramidou na kterou lze vystoupit a nabízí se odsud úžasný výhled.

Improvizovaný oběd ve velmi primitivní místní restauraci.

Odjezd dále na sever až na thajské hranice (1 hod.). Tady se přesedne do terénního automobilu a vyjede se prudkými serpentinami po strmé skalní stěně mysu pohoří Dangrek až do výše 625 m.n.m. Na jeho temeni stojí druhý největší angkorský chrámový komplex Prasat Preah Vihear. Jeho historie začíná v 9. stol. a do současné podoby byl přestavěn za vlády Suryavarna II. (113-1150). Z vrcholu útesu se nabízí zcela neopakovatelný výhled. Chrám je předmětem letitého sporu s Thajskem a přístup může být aktuálně omezen.

Návrat do Siem Reap pozdě večer.

Přenocování: Siem Reap


1 den : Siem Reap, Banteay Chhmar

(S,O,-)


Snídaně. V 07.00 odjezd na západ do provincie Banteay Meanchey. Cesta trvá asi 3 hodiny po silnicích různé úrovně. Čeká Vás čtvrtý největší chrámový komplex z angkorské éry Banteay Chhmar. Pravděpodobně byl postaven v době vlády Jayavarmana VII. (přelom 12. a 13. stol.) a velmi se podobá svým stylem chrámu Bayon a koncepcí městu Angkor Thom.

Masivní stavby zdánlivě nekonečného labyrintu chrámových kaplí a padesáti věží jsou z větší části v rozvalinách hustě prorostlých stromy a vegetací. Rekonstrukční práce jsou tu teprve na úplném začátku a při prohlídce je třeba opatrnosti při přelézání hromad kamenných kvádrů. S velkou pravděpodobností tu budete jediní cizinci a budete mít téměř celý areál jen pro sebe.

 

Improvizovaný oběd ve velmi primitivní vesnické restauraci.

Cestou zpět prohlídka chrámu Banteay Torp - překládáno asi jako "Vojenská pevnost". Chrám se kdysi nacházel na vyvýšeném ostrůvku uprostřed dnes vyschlé nádrže. Jeho tři rozpadající se štíhlé věže ostře kontrastují s novou kaplí buddhistického chrámu. Návrat zpět do Siem Reap pozdě večer.

Přenocování: Siem Reap


1 den : Siem Reap, Phnom Kulen by Jeep

(S,O,-)


Snídaně. Tento program je určen jen skutečným příznivcům adventure! V 08.00 vyzvednutí v hotelu řidičem Jeepu. Vozidla jsou velmi autentickými replikami nebo různými přestavbami původních amerických Jeepů. Vydáte se asi 50 km na sever od Siem Reap, venkovskou krajinou do oblasti pro Kambodžany mystických hor Phnom Kulen. Zde v roce 802 začíná historie Angkorské říše. V pralese Národního parku jsou roztroušeny zbytky dodnes nezmapovaných chrámů a ve zdejších lomech se těžil kámen na stavbu angkorských chrámů. Navštívíte uctívaný chrám Preah Ang Thom se svatyní obrovského ležícího Buddhy a "River 1000 lingas" - říčku v jejímž kamenném korytě jsou vytesány tisíce falických symbolů. Oběd - balíček. Poté se můžete pokochat nebo také vykoupat ve velkém dvoustupňnovém vodopádu - ten je hojně navštěvován místními o svátcích a víkendech. Návrat zpět do Siem Reap.

Je třeba počítat s tím, že v otevřeném Jeepu na primitivních místních komunikacích budete dost zaprášeni!

Přenocování: Siem Reap

 

Jeepy jako dopravním prostředkem je možno absolvovat celou prohlídku Angkoru nebo cestu Kambodžou.


1 hodina - 1 den : Angkor vrtulníkem

(-,-,-)


Pokud si chcete dopřát opravdu nezapomenutelný zážitek, vřele doporučujeme vybrat si některý z programů nabízených společností Helistar. Používají nové stroje Eurocopter AS350 B3+ pilotované zkušenými evropskými piloty.

Nejkratší lety (8 minut, pouze Angkor Wat) začínají již cca od 90,- USD. Celá oblat archeologického parku se všemi nejvýznamějšími místy je obsažena v padesátiminutovém letu (cca 430,- USD).

 

Pro opravdu náročné klienty, kteří nechtějí nebo nemohou ztrácet čas náročným cestováním do odlehlejších oblastí provozují úžasné celodenní poznávací programy, které obsahují: Banteay Chhmar, Preah Vihear, Koh Ker a Beng Mealea. Tak se dají ušetřit v podstatě dva dny pobytu v Siem Reap.


Další doporučené zájezdy do této destinace


0060 - Bangkok, Angkor Wat

0061 - Bangkok, Ayutthaya, Angkor Wat
0062 - Bangkok, Ayutthaya, řeka Kwai, Angkor Wat
1041 - Bangkok, Angkor Wat, Pattaya
1042 - Bangkok, Angkor Wat, Ko Chang
1043 - Bangkok, Angkor Wat, Hua Hin
1044 - Bangkok, Angkor Wat, Ko Samui
1045 - Bangkok, Angkor Wat, Krabi
1046 - Bangkok, Angkor Wat, Phuket

2001 - Kambodža, Angkor Wat - letecky

2003 - Kambodža - malý okruh

2004 - Kambodža - malý okruh, Sihanoukville

9060 - Velký okruh Thajsko, Laos, Kambodža

 

Přehled všech programů a zájezdů - kompletní přehled

Program lze libovolně upravit, prodloužit nebo zkrátit a zařadit do něho některý z výletů nebo jej kombinovat s jiným programem.


Cena zahrnuje


- ubytování dle programu v dvoulůžkových pokojích (klimatizace, WC a koupelna,

  televize, telefon)
- stravování - bufetové snídaně v hotelu a večeře (1x) uvedené v programu

- veškeré transfery a vstupy dle programu
- kambodžský anglicky mluvící průvodce 1.-4.den


Cena nezahrnuje


- letenku Praha - Bangkok
- thajské vstupní vízum (nutné pouze pro pobyty delší než 30 dnů)

- kambodžské vstupní vízum cca 20,- USD (vyřídí se na hranicích, nutná fotografie)
- cestovní pojištění (nezapomeňte na něj, prosím !)
- výlety a individuální exkurze, které nejsou uvedeny v programu
- spropitné

- bankovní poplatky za převod (OUR - hradí příkazce)


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Top Cambodia - to nejlepší z Kambodži

Angkor - chrámy

Angkor Wat - stručný průvodce (pdf)

Ceník - aktuální ceník všech zájezdů

Letenky - rezervace letenky

Hotely - přehled doporučovaných hotelů