Tento chrám, stojící mezi chrámy Pahtothamya a Thatbyinnyu, je jediným zachovalým hinduistickým chrámem v Baganu. Zvenčí je stále viditelné poškození způsobené zemětřesením v roce 1975, dochovala se pouze hlavní síň a nástavba.
Podle nápisu byl chrám postaven na počátku 11. století. Podle některých názorů jej nechal v roce 931 postavit král Taunghthugyi; pokud tomu lak skutečně bylo, byl chrám postaven o století dříve, než po dobytí Thatonu dorazila do Baganu jižní škola buddhismu.
Chrám je zasvěcen hinduistickěmu bohu Višnu, kolem vnější stěny byly umístěny reliéfy 10 avatárů v guptovském stylu, sedm u nich m zachovalo.
Mohutný centrální cihlový čtvercový sloup podepírá klenbu a rozbořenou sikharu, a kdysi zde stávaly sochy boha Višnu a také na každé ze čtyř stran byly Višnuovi reliéfy. Sochy ukradl německý naftový technik v 90. letech 19. století, ale poškozené cihlové reliéfy ozdobené štukou jsou stále vidět.
Název tohoto chrámu znamená "Svatyně omezující naty" a vztahuje se k období, kdy prý král Anawrahta nechal zabavit všechny nebuddhistické náboženské sochy, jak původní barmské naty tak hinduistické dévy (nebeské bytosti), a umístil je v tomto chrámu ve snaze zavést "čistý" théravádský buddhismus. Král nakonec kult povolil a standardizoval seznam hlavních barmských natů umístěním 37 vybraných soch ke stúpě Shwezigon Paya. Věrohodnost této zprávy nebyla nikdy potvrzena, ale většinu obyvatel Baganu a prakticky všichni Barmánci ji přijímají jako pravdivou. |