Thajsko, Chonburi - Pattaya

turistické zajímavosti


Ostrovy


Od pláží vyjíždí každodenně flotila lodí k několika nedalekým ostrovům. To že jsou to korálové ostrovy je již jen nostalgický slogan cestovních kanceláří, přesto zde určitě zažijete romantiku tropické pláže. Okolí ostrovů také nabízí výtečný potápěčský servis.

Více informací...


Ko Si Chang


Skalnatý ostrov Ko Si Chang jakoby snad ani nepatřil do této oblasti. Jeho klid a ospalost ostře kontrastuje jak s průmyslem přetíženým Si Racha, tak s hektickou Pattaya. Bývalo zde rekreační středisko krále Ramy V. a také celní stanoviště pro lodi mířící do Bangkoku. Najdeme tu ovšem několik zajímavých chrámů a klidné malé pláže, které jsou cílem jen několika málo zatoulaných baťůžkářů. Většině návštěvníků ovšem nejvíc utkví v paměti okružní jízda po ostrově v monstrózním tuk-tuku s automobilovým motorem.

Více informací...


Tropické zahrady Nong Nooch


Tento výlet je jistě nejoblíbenější v Pattaya. Famózní obrovitý tropický park je plný exo- tických rostlin a orchidejí. Prohlížet si ho můžete také z visutých chodníků v úrovni korun stromů. Po zásluze je srovnáván s Versailes. Součástí je úžasné představení thajských tradičních tanců, bojového umění a obrovská sloní show. Možnost bufetového oběda. Polodenní výlet. Odjezd z hotelu v 08.30 nebo 13.00.


Khao Pattaya (Wat Khao Phra Bat)


tento kopec má dva vrcholy. Z toho bližšího k Pattaya Beach se naskýtá krásná vyhlídka na panoráma města i Pattayský záliv. Na jedné straně najdete malý chrám s replikou Buddhovy stopy. Na druhé straně je rozhlasová stanice patřící námořnictvu a zejména svatyně s uctívanou sochou prince z Chuphonu. Mimo davů místních obyvatel, přicházejících sem darovat obětinu, je to tradiční místo romanticky zamilovaných dvojic.


Wat Phra Yai


Na druhém vrcholu kopce stojí trochu netradičně koncipovaný chrám, jehož centrem je obrovitý zlatý sedící Buddha, obklopený celou plejádou dalších menších soch. K němu vede dlouhé schodiště lemované nagy (bájný had). Areál doplňuje několik dalších staveb v čínském stylu. Z chodníku okolo chrámu prosvítají v bujné vegetaci úzké výhledy na město.


Svatyně pravdy (Sanctuary of Truth)


Roste pomalu na nejzápadnějším výběžku pláže Na Klua (Mys Rachvate). Jedná se o gigantickou dřevěnou konstrukci, která pokrývá území více než 3 000 m2. Bude vysoká skoro 105 metrů. Dostanete se tam odbočením z Na Klua Rd. do Soi 12. Vstupné je 500,- THB a jeho součástí je i delfíní představení. Staví se již od roku 1996 a dokončena by měla být v roce 2005. Denně tu pracuje 250 lidí, většinou řezbářů a na celé stavbě není použit jediný železný hřebík. Svatyně je odrazem starověkých thajských vzorů a každý čtverečný palec stavby je pokrytý dřevěnými reliéfy a sochami. Účelem této výzdoby je použít umění a kulturu jako odraz starověké představy země, starověkých znalostí a východní filozofie. Návštěvníci tohoto komplexu se tu budou snažit porozumět odvěkému životu, lidské zodpovědnosti, podstatě myšlení, koloběhu života, životnímu vztahu s vesmírem a společným cílům života ve vztahu k utopii.

Více informací ...


Mini Siam


je na levé straně Sukhumvit Rd. těsně před příjezdem do města ve směru od Bangkoku. Uvidíte tu repliky 80 posvátných nebo historicky významných míst a staveb v Thajsku v měřítku 1:25. Modely jsou působivě detailně provedeny a citlivě zakomponovány do nesmírně pečlivě a v podstatě nepřetržitě upravovaného parku. Mimo těchto modelů tu je dále i několik staveb ze světa "bílého muže" jako Socha svobody nebo Eiffelova věž. Otevřeno je denně od 9 hod. Vedle vchodu do parku je malá motokárová dráha.


Milion Years Stone Park a Pattaya krokodýlí farma


najdete v Tambon Nong Pta Lai. Ze Sukhumvit Rd. ve směru od Bangkoku odbočte doleva na silnici č.3024 (u lávky před Wat Sawangfa na Na klua) a pojedete ještě asi 5 km směrem k jezeru Mapprachan. Je to mezi Thajci i zahraničními návštěvníky tradiční a často navštěvovaná atrakce. Rozsáhlé území zahrnuje skalní zahrady s řadou botanicky vzácných rostlin a nádherné parkové úpravy. Za pozornost stojí miliony let staré zkameněliny rostlin, 200 let staré bonsaje v thajském stylu, nádrže s krokodýly a řada zvířat (např. bílý medvěd, sloni, koně atd.). Velkou atrakcí je krokodýlí show a různá představení se zvířaty. Otevřeno je denně od 9 do 18 hod.


Vodní park a Pattaya tower


Rozsáhlý vodní park se nachází těsně u pláže Jomtien. K dispozici je soustava bazénů s čtyřmi obrovskými skluzavkami a zábavní park s řadou adrenalinových atrakcí. Příjemné prostředí sem láká zejména rodiny s dětmi, které se tu cítí jako v ráji.

 

Nad parkem ční do výše 240 metrů Pattayská věž. Nahoru se dostanete buď výtahem nebo lanovkou z pláže. Z ochozu nebo otáčivé restaurace se naskýtá fantastický výhled na moře a na město. Můžete se také spustit z věže připoután na ocelové lano nebo si vychutnat bufetovou večeři ve vyhlídkové restauraci. V parku (jedna sekce je součástí věže) je hotel, který má i bungalovy těsně u pláže.

Více informací ...


Flight of the Gibbon


Asi hodinu jízdy od Pattaya v pralese pohoří Khao Kheao zažijete opravdové a nefalšované dobrodružství. Na 26 platformách v korunách stromů, 3 kilometrech úzkých visutých lávek a lanových drah se můžete vžít do role létajícího gibona. Odborníky je tato velmi adrenalinová atrakce hodnocena jako číslo jedna. Včetně oběda. Odjezd z hotelu v 08.00, návrat v 15.00.


Sloní vesnice


Návštěva sloní vesnice a hodinová projížďka na slonech s broděním v říčce patří k "povinným" zážitkům z Thajska. Vesnice nabízí i tříhodinovou kombinaci: projížďka na slonech, krátký pěší výlet, pěstování bource morušového a tradiční výroba hedvábí, přejezd jezírka na prámu, návrat do sloní vesnice na povozu taženém voli, bufetový oběd a kulturní představení.


Tiger ZOO Sriracha


Je vzdálena od Pattaya asi 30 km. Chová 400 bengálských tygrů, což je největší tygří populace v zajetí. Dále krokodýly a jiné druhy exotických zvířat. V chovné stanici jsou k vidění takové kuriozity jako prasnice kojící tygří mláďata nebo společné soužití tygra a psa. Atraktivní je možnost krmení tygřích mláďat nebo cirkus s drezúrou tygrů, slonů a opic. Polodenní výlet. Odjezd z hotelu v 09.00, 14.00.


Bhira mezinárodní závodní dráha


okruh pro mezinárodní automobilové a motocyklové závody je umístěný u silnice č. 36 (Pattaya-Rayong), přibližně 15 km od Pattaya. Závody se tu konají pravidelně v sobotu a neděli.


Thappraya safari and Adventure park


Tento "dobrodružný" park v jižní části Pattaya nabízí řadu nevšedních zážitků. Můžete se projet na slonech po mořském břehu mezi mangrovy nebo se stát kovbojem na koni, závodit na čtyřkolkách (ATV) nebo terénních bugginách. Pro vyznavače mužné zábavy je k dispozici střelnice s různými typy zbraní - od krátkých kulových až po samopal.


Bamrung Sailing and Paramotor Centre


se nachází u jezera Huai Sak Nok (na 150. km Sukhumvit Rd. zahňete vlevo, kolem golfového hřiště cca 4 km). Zde se můžete věnovat nebo absolvovat kurz řady sportů: windsurfing, jachtařský sport, paramotors, para-gliders. K dispozici jsou restaurace  a možnost pronájmu různých typů lodí. Od listopadu do února sem přilétají tisíce stěhovavých ptáků (např. volavky).


Vimantaitalay


Ponorka jménem PIROM byla vyrobena v roce 2001 v Belgii a od 3. června 2004 je provozována v Thajsku. Maximální hloubka ponoru 100 m, kapacita 48 pasažérů, délka 22,2 m, výška 7,2 m. Pod vodou může strávit 72 hodin. Váš ponor bude trvat cca 45 minut. Budete mít neopakovatelnou možnost nahlédnout do tajů podmořského světa. Odjezd z hotelu v 10.30, 11.20, 13.00.


Muzeum lahví


Nová budova muzea se nachází na pravé straně Sukhumvit Rd. směrem na Rayong obsahuje rozsáhlou sbírku více než 300 uměleckých děl vtěsnaných do skleněných lahví. Modely představují známé turistické atrakce, kostely, chrámy, paláce, ale i tradiční námořní lodě. Autorem všech je holanďan Petr Bedelais, který zde také žije. Otevřeno je denně od 9 hod.


Underwater World


Podvodní svět v Pattaya je podle odborníků třetí největší, nejdelší a nejkrásnější mořské akvárium v Asii. Při procházce 100 m dlouhým, 4 m vysokým a 6,4 cm silným akrylovým tunelem můžeme obdivovat více než 4500 mořských živočichů. Akvárium je rozděleno do několika tématických sekcí: korálové moře, žraloci a medúzy. Poslední část skrývá vraky lodí s různými druhy ryb.

Více informací ...


Ripley's Believe It Or Not Museum


se nachází ve třetím patře nákupního centra Royal Garden na Beach Rd. Patří k řetězci podobných muzeí rozesetých po celém světě. Jeho zakladatel americký karikaturista, cestovatel a dobrodruh Ripley nashromáždil za svého života úctyhodnou sbírku mysteriózních a záhadných předmětů a jevů. Některé jsou zde v originálu, jiné v kopiích, rozdělené do 250 kategorií, např. optické iluze, zvláštní životní styly, neobvyklí lidé a zařízení, mučící nástroje atd. Otevřeno je denně od 10 do 24 hod.

V těsném sousedství se nachází několik dalších "podniků" adrenalinové zábavy: trojrozměrné kino, strašidelný zámek, zrcadlové bludiště. Pokud vás večer neláká neřestná Pattaya, můžete zde "prohýřit noc".


Alangkarn


je umístěné na 155. km Sukhumvit Rd. po levé straně za odbočkou na Jomtien. Rozsáhlý areál zahrnuje mimo vlastní divadlo také restaurace. Večeře je v ceně vstupného. Tato zcela nová atrakce předvádí působivou směsici tradičních thajských tanců, národopisných svátků, stylizovaných rekonstrukcí historických událostí a moderní iluminační a laserové show.

Více informací...


Alcazar


Nejpopulárnější a největší travesti show v Asii. Takových představení je po světě nesčetně, ale nikde jinde nejsou učinkující tak dokonalé a půvabné osoby jako tady. Jedná se o "ladyboys", thajsky "kathoy" neboli dívky které byly původně muži. Po skončení představení je možno se s nimi vyfotografovat.
Začátek od 18.30, 20.00 a 21.30.


Tiffany


Tento nejstarší kabaret v Asii se nachází ve stejné oblasti nedaleko od Alcazar show. Je to jeho obdoba s velkou travesti show, ale s odlišným programem a stejně pompézní výpravou. Je velmi obtížné určit, které z těchto dvou představení je atraktivnější. Po skončení je možno se s učinkujícími vyfotografovat.
Začátek od 18.00, 19.30 a 21.00.


Noční život


Pattaya je jistě právem synonymem sexuálního průmyslu. Přestože se vláda po léta snaží tento jev kontrolovat a eliminovat, Pattaya si žije stále po svém, v podstatě imunní k dění ve zbytku světa. Kdo touží po exotickém dobrodružství je na té nejsprávnější adrese. Desetitisíce snědých černovlasých bohyň lásky jsou připraveny učinit muže šťastným. Od pouliční prostituce přes nesčetné bier bary a go go bary s představeními různé úrovně až po luxusní masážní salony. Všeho nadmíru a pokud není návštěvník zrovna mnichem, jen těžko odolá alespoň očkem nahlédnout. Nepříjemností je ovšem značné procento výskytu pohlavních chorob a AIDS. Nic to nemění na tom, že zástupy mužů z celého světa tu stále dokola podléhají šálivé iluzi lásky. Pattaya je ovšem připravena uspokojit i jakékoliv další skupiny (gay, lesbies atd. jak si kdo přeje a má to rád...).

Sex a prostituce v Thajsku


Booking.com

Booking.com

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Pattaya - informace

Pattaya - ostrovy

Hotely Pattaya - přehled doporučených hotelů

Chonburi - informace o provincii

Ko Sichang

Buddhismus

Ikonografie Buddhismu

Ikonografie Hinduismu

Zajímavé chrámy

Architektura - chrám