Princezna Ubol Ratana


Životopis


Její Královský Majestát Princezna Ubol Ratana se narodila 5.dubna 1951 v Lausanne, ve Švýcarsku. Vystudovala Faculty of Science na Massachusetts Institute of Technology ve Spojených Státech a v roce 1973 získala titul Bachelor of Science Degree in Bio-Chemistrys.


Život ve Spojených Státech


Zde se také seznámila a v roce 1972 vdala za Peter Ladd Jensen. Vzdala se všech svých královských titulů a žila s manželem a se svými třemi dětmi 26 let v San Diegu v Kalifornii. Do Thajska se za celou dobu podívala jen pětkrát. Její dcera byla hvězdou jedné americké televizní stanice. V roce 1998 se se svým manželem oficiálně rozvedla.


Návrat do Thajska


V roce 2001 se vrátila i s dětmi do Thajska. Posléze jí byly navráceny některé tituly, kterých se vzdala. Postupně se zařadila do ceremoniálních povinností člena královské rodiny, ale v daleko menším rozsahu než její sourozenci. V roce 2008 si zahrála hlavní roli v thajském filmu Where The Miracle Happens.


Tragédie


Při tsunami v roce 2004 zahynul při dovolené v Khao Lak v Jižním Thajsku i její milovaný syn Bhumi Jensen. Bylo mu 21 let. Přestože byl autista a jeho otec byl cizinec, byly mu uděleny královské hodnosti. Jeho smrt se stala národní tragédií.


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Královská rodina

Dynastie Chakri

Chakri Dynasty - Wikipedia