Thajsko - královská rodina


Královská rodina


Královská rodina se dělí na 131 různých větví. Každý syn krále nebo Maha Uparaja, který založil vlastní rodinu, obdržel zvláštní příjmení počínaje Králem Vajiravudhem.

J.V. Král a Královna Sirikit mají 4 děti.

Více informací ...


Král Bhumibol Adulyadej


Narodil se v pondělí 5. prosince 1927 v Mount Auburn Hospital, v Cambridg, Massachusetts, U.S.A . Je třetím a nejmladší dítětem Prince a Princezny Mahidol of Songkhla. Jeho otec byl bratrem Ramy VII.

Více informací ...


Královna Sirikit


Jeho Majestát Královna Sirikit je dcerou Prince Chandaburi Suranath (Mom Chao Nakkhatra Mangkala Kitiyakara) a Mom Luang Bua Kitiyakara (rodné jméno Mom Luang Bua Snidwongse). Narodila se 12.srpna 1932.

Více informací ...


Korunní princ Maha Vajiralongkorn


Jeho Královský Majestát Korunní Princ Maha Vajiralongkorn se narodil 28. července 1952 v Ambara Vile Royal Dusit Paláci v Bangkoku. Je druhým ze čtyř dětí a jediným synem Krále Bhumibola Adulyadeje a Královny Sirikit.

Více informací ...


Princezna Maha Chakri Sirindhorn


Jeho Královský Majestát Princezna Maha Chakri se narodila 2. dubna 1955 v Bangkoku. 5. prosince 1977 jí Král udělil titul "Somdech Phra Debaratana Rajasuda Chao Fah Maha Chakri Sirindhorn Rathasimakunakornpiyajat Sayam Boroma Rajakumari".

Více informací ...


Princezna Ubol Ratana


Její Královský Majestát Princezna Ubol Ratana se narodila 5.dubna 1951 v Lausanne, ve Švýcarsku.

Více informací ...


Princezna Chulabhorn


Jeho Královský Majestát Princezna Chulabhorn se narodila 4.července 1957 v Bangkoku.

Více informací ...


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Dynastie Chakri

Chakri Dynasty - Wikipedia