Barma (Myanmar) - Magway Region


 

Počet obyvatel

5 000 000

Rozloha

44 820 km2

Hlavní město oblasti

Magwe ( obyv.)

Vzdálenost od Yangon

390 km

Sousední státy a oblasti

Chin State, Sagaing Region, Mandalay Region, Rakhine State, Bago Region

Magway Region


Se nachází v centrální suché zóně a je největší ze sedmi barmských regionů. Má dlouhou historii a byl pravděpodobně kolébkou národa Pyu. Hlavní dopravní tepnou regionu je řeka Irrawaddy a hlavní produkt v oblasti je nafty - nachází se tu rozsáhlá ropná pole a produkuje se tu většina barmské nafty.


Magway (Magwe)


Toto prašné, středně velké (300 000) a převážně barmské město ležící na břehu řeky Ayeyarwady asi 150 km jižné od Baganu je správním střediskem oblasti Magwe. V roce 1988 bylo údajně jediným městem v zemi, kde probíhaly prodemokratické demonstrace. Překvapené pohledy personálu v prázdných restauracích napovídají, že do města nezavítá mnoho turistů.

V roce 2002 byl přes Ayeyarwady posta ven 2930m dlouhý most spojující Magwe se vsí Minbu na západním břehu řeky.


Mya Tha Lun Paya


Hlavním chrámem v Magwe je zlacená stúpa Mya Tha Lun Paya z roku 1929, která stojí 2 km severně od mostu na vrcholku kopce, odkud je pěkný výhled na řeku.


Nga Ka Pwe Taung


Přímo na druhé straně řeky, přibližně ve stejné vzdálenosti severně od mostu, leží ves Minbu a "Dračí jezero" Nga Ka Pwe Taung, bublající jezírko butanu a bláta, které za mnoho let vytvořilo měsíční krajinu s bublajícím bahnem na čtyř pahorcích. Bahno není horké; pokud se umažete, můžete se umýt u stupy pod jezírky, ve které jsou dvě velké krajty, krmené denně "buvolím mlékem".

Největší pahorek je nazván Thu Sei Ta a menší má název Nanda, podle dcery a syna mytického dračího krále. Podél klikaté silnice vedoucí severně z Minbu stoji několik restaurací s výhledem na řeku.

V závislosti na výšce hladiny se v řece objevují ostrovy. Můžete si pronajmout loďku a vydat se na pláž na opuštěném ostrůvku či strávit den s kočovnými rybáři, kteří na ostrovech žijí, dokud se nezvedne hladina.


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


TOP Barma - To nejlepší z Barmy - výběr z mapy

Zájezdy Barma

Víza Barma

Ceník - aktuální ceník všech zájezdů

Letenky - rezervace letenky

Objednávka zájezdu - formulář pro nezávaznou objednávku

Hotely - přehled doporučovaných hotelů