Chumphon (2)


OKRES LAMAE


Horké lázně Tum Khao Plu


je nejpopulárnější místo v okrese Lamae. Jsou ve vesnici č.2, Suan Taeng Subdistrict, 7 kilometrů na jih od okresního města. Jsou tu 3 horké prameny a mnoho druhů stromů. V okolí se nachází velké jeskyně s krásnými krápníky a uctívanou sochou Buddhy.


Pláž Tawan Chai


je ve vesnici č.3, Lamae Subdistrict. Lze se sem dostat od Phetkasem silnice kolem Thung Sawan, potom zahnout vlevo po lateritové silnici a pokračovat ještě 5 kilometrů na velkou pláž. Ta je nejkrásnější v okrese a populární mezi místními obyvateli.


OKRES LANG SUAN


Somdej Phra Srinakarin Chumphon park


Tento park je ve vesnici č.8, Tha Phla Subdistrict. To je přibližně 4 kilometry od okresu Lang Suan. Park je přístupný autem a je to dobré místo pro relaxaci.


Jeskyně Khao Ngoen


Leží ve stejné oblasti jako park. Vnitřní prostor jeskyně vypadá jako obrovská síň. Na jedné ze stěn je vyryto přání Jeho Výsosti Jor Por Rora. Před jeskyní nechal Somdej Phra Chulachomklao Chaoynhua vybudovat pagodu po své první návštěvě v roce 1889.


Jeskyně Khao Kriab


Velmi známá jeskyně ležící 80 km od města Chumphon. Je zde mnoho krásných stalagmitů a stalaktitů. Na úpatí hory, 10 minut chůze od jeskyně, ke které vede 370 schodů je obydlí mnichů.


Pláž Lam Son


je u vesnice č.3, Paknam Subdistrict, přibližně 13 kilometrů od Lang Suan. Vede k ní asfaltová silnice velice pohodlná pro autobusy v každém období. Je to krásná pláž s malebnou přírodou, bílým pískem a stabilním počasím. Líbí se mnoha turistům, kteří se sem s oblibou vrací.


Pláž Khor Khao


je v Na Phaya Subdistrict, přibližně 15 kilometrů na jih z Lang Suan. Je to čistá a krásná pláž vhodná pro milovníky přírody a moře. Za pláží stojí kopec pokrytý zelení s chrámem Thammanimit sekty Wat Khor Khao s velkou Buddhovou sochou.


Vodopády Huay Muang a Pha Ngam


jsou dva vodopády ve vesnici Huay Muang, Nakha Subdistrict, přibližně 65 kilometrů od města. Krásné vodopády střední velikosti stojí rozhodně za návštěvu, pokud zavítáte do této oblasti.

 


Vodopád Hin Charng Sri


je u vesnice č.6, Wang Ta Kor Subdistrict, přibližně 90 kilometrů na jih od Chumphonu. Je to krásný 20 metrů vysoký vodopád a pramen řeky Lang Suan. Na vrcholu je velký bazén a má dost vody celý rok, ale nejkrásnější je v období dešťů. Místní lidé věří že tu sídlí duch "Chau Mae Takian", ke kterému byste se před návštěvou měli pomodlit...


OKRES PATHIU


Khao Chedi


je kopec v Bangson Subdistrict, 500 metrů severovýchodně od Pa Thiew. Čedi na vrcholu je v Ayutthayském stylu a vedle ní stojí velký Buddha jménem Pra Thiew Banphot. Je odtud nádherný rozhled do okolí.


Khao Plu


je v Chumkho Subdistrict, 3 km od Pha Thiew. Najdete tu dvě jeskyně: Khao Plu a Nam Rod. V té první žil slavný učený mnich Lung Phor Cheep Bunyasaro a uvidíte tu také jeho památník. Do jeskyní se dostanete po 300 metrové cestě od pláže a uvidíte v nich množství netopýrů na stropě a krásné krápníky. Cestou lesem vás budou doprovázet stovky opic.


Jeskyně Teen Pet


je v Khao Chairat Subdistrict. Skládá se ze dvou jeskyní - velké a malé. Byly zde nalezeny hliněné nádoby a zvířecí kosti - památka na prehistorické osídlení.


Khao Meow


je v Thalesub Subdistrict, 3 km severozápadně od Pathiu. Lidé věří že je to zázračné místo, kde se ukrývá mýtický kov (Lek Lai), který se v minulosti mnozí snažili najít. Uvnitř jeskyně je nádrž s posvátnou vodou a přebývá (přebýval?) tu stoletý mnich, který střeží zdejší legendu. Inu kdo nevěří, ať tam běží...


Jeskyně Phit Sa Dan


je v Tha-Lae Thub Subdistrict. V jeskyni jsou krásné krápníky, které vypadají jako ložnice, kuchyň, obývací pokoj a pod.

 


Jeskyně Lab Laa (Nang Thong)


Tato jeskyně je v Bang Son Subdistrict. Z údolí se k ní dostanete po 500 metrů dlouhé cestě. Jeskyně je velká 600 čtverečních metrů a uvidíte tu různé báječné krápníky a stalagmity.

 


Jeskyně Thong


je v Phag Klong Subdistrict. Nedaleko je zátoka a pláž s jemným bílým pískem a rybářskou vesnicí. V zátoce se nachází potopená japonská loď, která zdálky vypadá jako obrovský tmavý stín pod mořem.


Jeskyně Num Lod


je v Chum Ko Subdistrict. Jeskyní prochází na druhou stranu 300 metrů dlouhá chodba a vytéká z ní po celý rok proud vody. Kromě toho má krásné krápníky a stalagmity.


Vodopád Thung Yor


je v Chum Ko Subdistrict. Je to malý mnoha úrovňový vodopád, který má dost vody jen v období dešťů. Vypadá jako by tu ležely veliké kamenné ryby a záclony vlající ve větru.


Jeskyně Khao Kram


je u vesnice Ban Moung Thaew, Khao Chai Rat Subdistrict. Je to velice široká a hluboká jeskyně s mnoha krásnými krápníky blyštícími se ve světle. Žije zde mnoho netopýrů a snadno se sem dostanete autem, které lze zaparkovat před vchodem.


Pláž Thung Wua Laen


Jméno pláže pochází z legendy o magickém divokém býkovi. Byl chycen lovci a stažen z kůže. Přesto znovu ožil a utekl do pralesa. Lovci proto pojmenovali tuto pláž "Thung Wua Laen", což znamená "pole běžícího býka". Pláž má nepatrný sklon a bílý písek. Je oblíbená jak mezi Thajci, tak mezi zahraničními turisty. Na jihu, na úpatí kopce Phobac, jsou útesy, kde se daří podmořské fauně a flóře.


Pláž Sa Phlee


je v Chum Kho Subdistrict při zátoce Sa Phlee. Najdete tu rybářskou vesnici jménem "Samed". Tato velká vesnice je proslulá krevetovou pastou a rybí omáčkou. Turisté tu s oblibou nakupují sušené mořské ryby.

 


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Chumphon 1 - první část (město)

Chumphon 3 - třetí část

Ostrovy - v provincii Chumphon

Kapoh Waterfall FP - info o Národním parku (A)

Mu Ko Chumphon NP - info o Národním parku (A)

Buddhismus

Ikonografie Buddhismu

Ikonografie Hinduismu

Zajímavé chrámy

Architektura - chrám