Chumphon - ostrovy


V provincii se nachází 47 malebných ostrůvků, které bývaly opomíjeny turisty pádícími dále na jih. V poslední době tato místa objevují zejména potápěči. Zde vám představím několik z nich.


Ko Samet


Leží 8 km od města Chumphon a asi 30 minut lodí od pobřeží. Celý ostrov (největší v provincii) je porostlý kokosovými palmami a je zde mnoho překrásných pláží.


Ko Matapon


malý ostrůvek s bílým pískem ležící 1 km od pláže Had-Sai-Ree, jehož západní část je dlouhá pouze 50 m a slouží jako hnízdiště vlaštovkám.


Ko Ngam


je od pobřeží vzdálen asi 17 kilometrů a v blízkosti se nachází ještě Ngam-Yai a Ngam-Noi. Pro své nádherné útesy a podmořské jeskyně je celá oblast vhodná zejména pro potápění. Najdeme tu také kolonii vlašťovek.


Ko Matra


Leží 10 km od pobřeží. Na ostrově je mnoho pláží s jemným pískem. Vedle korálových útesů má ostrov ještě jednu zvláštnost - "kuřecí krabi", kteří rádi lezou po stromech a pípají jako kuřata.


Ko Thonglang


má krásnou pláž s bílým písek. V okolí ostrova je hloubka pouze 1 m a je zde mnoho korálů. Turisté si oblíbili noční potápění a rybaření.


Ko Raet


se nachází v jižní části moře Chumphonu. Kolem ostrova jsou ideální podmínky na potápění, pozorování podmořského života a korálů.


Ko Lang Ka Jew


Je proslavený koloniemi vlaštovek, krásnou přírodou, plážemi kolem celého ostrova a krásnými korály v 3 metry hlubokém moři.

 


Ko Kula


Je malý ostrůvek nedaleko Ko Thonglang, z jehož pobřeží je také vidět. Mnoho turistů a rybářů tu hledá útočiště před větrem a bouří.


Ko Lawa


Přitažlivostí ostrova jsou korály všech možných barev (minimálně deset speciálních druhů) a houfy pestrobarevných rybek, díky nimž se toto místo stalo oblíbeným k potápění.

 


Ko Thalu


100 m dlouhý vápencový ostrůvek asi 13 km od Chumphonu je navštěvován pro mnoho druhů korálů a mořských květin. Najdeme tu také dvě jeskyně nad říčkou a k dispozici je ubytování.


Ko Ka


Cesta lodí z pobřeží na ostrov zabere asi 30 minut. Na ostrově nejsou žádné pláže, hloubka vody je asi 2 m. Ostrov je vhodný pro rybaření a zajímavostí jsou vlaštovčí hnízda.


Ko Phithak


Na tento malý ostrov v okrese Lang Suang se při odlivu nechá dojít pěšky (asi 1 km). Je známý díky svým krásným skalám a uvidíte tu i rybářskou vesnici.


Ko Kai


se nachází před zátokou Hin Kob (přibližně 6 kilometrů, lodí asi 20 minut). Má krásný čistý písek a na západně od ostrova pod vodou velké skaliska a korálový útes plný ryb. Je ideální na potápění a rybaření.


Ko Chorakhe


je proti zátoce Thung Wua Laen (přibližně 10 kilometrů, 30 minut lodí). Má hrubý písek, na jihu oblázkovou pláž, mělký korálový útes, krásné mořské květiny a různé ryby. Vhodný pro rybaření a potápění.


Ko Wiang


Tento ostrov je v zátoce Thung Ma Ha (od pobřeží přibližně 5 kilometrů). Velký ostrov má vysoké hory a je to dobré útočiště pro rybáře před větrem nebo bouří. Sídlí tu kolonie vlaštovek.


Ko Maprao


je malý ostrůvek s bílou písečnou pláží asi 2 hodiny cesty od pobřeží. Návštěvníkům nabídne nevšední scenérie a dobrou příležitost pro potápění a rybaření.


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Chumphon 1 - první část

Chumphon 2 - druhá část

Chumphon 3 - třetí část

Mu Ko Chumphon NP - info o Národním parku (A)

Thajské ostrovy - přehled