Trang (1)


 

Počet obyvatel

600 000

Rozloha

4 918 km 2

Hlavní město provincie

Trang (54 000 obyv.)

Vzdálenost od Bangkoku

1 124 km

Sousední provincie

Krabi, Nakhon Si Thammarat, Phatthalung, Satun

Správní rozdělení


okresy ("amphoé"): Muang Trang, Kantang, Yan Ta Khao, Palian, SiKao, Huai Yot, Wang Wiset, Na Yong, Ratsada, Hat Samran Minor-district, Huai Yot Sub-district Municipality, Kantang Municipality, Muang Trang Municipality


ÚVOD


Trang je pobřežní provincie u Indického oceánu s pobřežím v délce 199 km. Provincie se skládá ze souostroví 46 ostrovů v Andamanském moři, 12 je v okrese Amphoe Kantang, 13 v Amphoe Palian a 21 v Amphoe Sikao. Nejlepší doba pro návštěvu je v době od října do května.


TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI


MĚSTO (Amphoe Muang)


Památník Phraya Rassadanupradit Mahissarapakdi


V městském parku, asi 1 km od Městského úřadu, na silnici Trang Phatthalung. Phraya Ratsada pomohl udělat z města Trang prosperující místo, jakým je dnes. Zavedl sem dopravu, zemědělství, chov dobytka, vzdělání a místní správu. Byl také prvním, jež zde začal pěstovat gumovníky, které se staly jednou z hlavních zemědělských plodin jižního Thajska.


Sa Kraphang Surin


2 km od Městského úřaduv ulici Wian kaphang Rd. Je to přírodní bazén o rozloze 80 000m2. Přilehlé okolí je městský park.


OKRES HUAI YOT


Thale Song Hong


v Tambon Bang Di, 8 km od centra okresu. K cestě sem použijte ulici Phetchakasem Rd. do Ban Phraek 12 km, a potom do prava. Thale Song Hong je vodní nádrž obklopená horami. Hora vystupující uprostřed rozděluje nádrž na dvě části. Proto jméno "Thale Song Hong" (dvoupokojové moře). Voda je natolik čistá, že je vidět až na dno.


Khao Pina


Tato hora je podobná obrácené pánvi. Na úpatí je Wat Khao Pina, kde je u vchodu jeskyně socha odpočívajícího Buddhy. Betonové schody vedou třemi směry k nejzajímavějším místům jeskyně.


Jeskyně Le Khao Kop


Potok protéká jeskyní, která je opravdovým přírodním zázrakem. Jeskyně vypadá jako vysoký a strmý útes s vrstvou kamenů. Tři potoky tečou z pohoří Banthat, dva kolem hory a třetí přes jeskyni pod horou. V jeskyni je 4 km dlouhá řada stalaktitů a stalagmitů. Organizace Khao Kop Tambon pořádá do jeskyně výlety lodí.


OKRES KANTANG


Phraya Ratsadanupradit Mahison Phakdi Museum


je asi 200 metrů od magistrátu v Kantang. Stojí na historickém místě - bývalém sídle vládce provincie. Dům Phraya Ratsadanupradit je dvouposchoďová dřevěná stavba. Uvnitř uvidíte voskovou figurínu pána a kompletní sbírku jeho předmětů denní potřeby. O dům se stará rodina Na Ranong a je přístupný každý den kromě pondělí. Skupiny, které vyžadují průvodce se musí předem obrátit na školu Kantang Phitthayakon, tel. (075) 251100.


Khuan Tamnak Chan Public Park


je asi 24 kilometrů od města. Krásný park o rozloze 250 acrů má mnoho velkých stromů a dekoračních rostlin. Najdete tu odpočinkový pavilón a parkoviště pro turisty. Park nabízí řadu nádherných pohledů na moře a Kantang.


První kaučukovník v Thajsku


stojí u silnice, která vede do Kantang. Tento strom pochází z první skupiny gumovníků, které zde v roce 1899 zasadil propagátor kaučukových plantáží - Phraya Ratsadanupradit.


Pláž Yong Lin (San Beach)


je na cestě k pláži Chao Mai. Tato zakřivená pláž je lemovaná piniovým lesem. Na konci pláže je vysoká hora s dírami a jeskyněmi, kterými je možné projít k útesu s dalšími jeskyněmi a skálám podobným pevnosti obklopené písečnými dunami. Pláž je ideální pro plavání a odpočinek. Nachází se tu také správa parku a turistické centrum služeb.


Pláž Yao


je v Mu 6, Tambon Koh Libong. Tato dlouhá pláž vychází z hory ve tvaru žraločí ploutve na severu. Roztomilá široká pláž lemovaná piniemi je vhodná ke kempování a je tu dostupné soukromé ubytování.


Jeskyně Chao Mai, Chao Khun


je v hoře To Nae blízko Ban Chao Mai. Dostanete se sem lodí po 15 min z pláže Yao pláže (z Khlong Chao Mai). Na kajaku se nechá proplout jeskyní k mangrovovým lesům v blízkosti.

 


Ko Libong


v Tambon Libong a je největší ostrvo v moři Trang, o rozloze 40 000 km2. V okolí ostrova roste mořský plevel a proto zde žije velká kolonie kapustňáků, vodních savců Thajska. Ko Libong je částí Rezervace souostroví Libong. Na ostrově je hlavní kancelář parku. Ostrov má mnoho pláží a mysů, jako pláž Tup, mys Chu Hoei, Thuat a To Chai. Při odlivu lze přes mys Chu Hoei dojít na ostrov Ko Tup, kde během zimní sezóny hnízdí mořští ptáci a ptáci ze zdejších mangrovových mokřin.Na ostrově je mnoho rabářských osad, většina jejichobyvatel jsou muslimové. Je odsud dobrý výhled na Ko Chao Mai a mys Chao Mai. Na ostrov odjíždí z mola Hat Yao Ban Chao Mai loď každou hodinu a cesta trvá 30 minut.


Horký pramen


je v Mu 7, Tambon Bo Nam Ron, asi 10 kilometrů od Kantang. Tento přirozený termální plamen má konstantní teplotu 60 stupňů Celsia. Je to zajímavé místo pro zdravotní turistiku.


Ko Muk a jeskyně Morakot


Mimořádně zajímavá místa moře Trang. Ostrovy jsou vlastně vysoké útesy s rybářskou vesnicí na východě a mnoha hnízdy vlaštovek. Mezi nimi se schovává fascinující jeskyně Morakot. Vchod do jeskyně je pasáž asi metr nad vodou, takže lodě proplouvají s velkým štěstím. Jeskyně je dlouhá 80 metrů a na druhé starně je čistá pláž obklopená vysokými útesy. Vchod do jeskyně je na západní straně ostrova. Loď na Ko Siako odjíždí z mola Pak Meng v okrese Amphoe Siako a cesta trvá 40 minut. Za pronajmutí lodi se platí 1 500 BTH/den. Na ostrově je možné ubytování.


Ko Chuak-Ko


Malý ostrov mezi Ko Muk a Ko Kradan. Okolo ostrova je hluboká voda plná korálů a ryb. Lodě sem odjíždí z mola Pak Meng, cesta trvá 50 minut a stojí 1 500 Bahtů/den.


Ko Kradan


Nejkrásnější ostrov provincie Trang o rozloze 600 akrů. Většina ostrova je pod srpávou Národního Parku Hat Chao Mai. Zbytek jsou gumovníkové a kokosové plantáže v soukromém vlastnictví. Ostrov nabízí dobré restaurace a kvalitní ubytování. Na ostrově jsou pláže s jemným bílým pískem a čistá voda s korálovými útesy, kde ve stínu žije mnoho druhů barevných exotických ryb. Cesta sem zabere 1,5 hodiny a odjezd je z mola Pak Meng.


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Trang 2 - pokračování

Had Chao Mai NP - info o Národním parku (A)

Pan Waterfall FP - info o Národním parku (A)

Buddhismus

Ikonografie Buddhismu

Ikonografie Hinduismu

Zajímavé chrámy

Architektura - chrám