Prachuap Khiri Kkan


 

Počet obyvatel

485 000

Rozloha

6 368 km2

Hlavní město provincie

Prachuap Khiri Khan (18 000 obyv.)

Vzdálenost od Bangkoku

281 km

Sousední provincie

Phetchaburi, Chumphon, Barma

Správní rozdělení


okresy ("amphoé"): Muang Prachuap Khiri Khan, Kui Buri, Thap Sakae, Bang Saphan, Bang Saphan Noi, Pran Buri, Hua Hin, Sam Roi Yot Minor-district, Hua Hin Sub-district Municipality, Muang Prachuap Khiri Khan Municipality


ÚVOD


Poté, co bylo staré město opuštěno po pádu království Ayutthaya, bylo znovu osídleno roku 1845, za vlády krále Ramy IV. Nyní je provincie známá spíše díky přírodní kráse zdejších pláží a hor. Hua Hin, hlavní atrakce provincie je jedním z nejoblíbenějších přímořských resortů Thajska nejen mezi Thajci, ale i mezi zahraničními návštěvníky.


TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI


Khao Chong Krachok neboli Zrcadlová hora


Z úpatí hory na severu města vede k chrámu na jejím vrcholu 395 schodů. Je odtud divukrásný výhled na záliv lemovaný vysokými skalisky, malá pagoda a skupina agresivních opic. Teprve když vyšplháte nahoru, pochopíte, proč se Prachuap Khiri Khan říká "Thajské Rio de Janeiro".


Ao Manao


Tato nádherná zátoka je pod správou Královského Thajského Letectva. Leží 5 km jižně od města. Za 2.světové války to bylo bojiště mezi thajskou a japonskou armádou. Ubytování musí být rezervováno s předstihem na 53.Squadrom, Tel: (032) 61 1017, 61 1031, linka 2146.


Wa Ko


Místo má historický význam od dob vlády krále Ramy IV. Král podnikl výlet do Wa Ko, aby se stal svědkem zatmění měsíce. Dlouhá pláž s bílým pískem lemovaná borovicemi nabízí jedinečnou atmosféru. Leží na 335 km dálnice 4,12 km jižně od města.


Park kamenů Khao Hin Thaen


Leží západně od města. Na 331.km dálnice 4 je odbočka doprava a dále ještě 8 km. Mezi obrovskými kameny jsou úzké stezky, které vedou ke kamenným polím na vrcholu hory, odkud je krásný výhled na město a moře.


Dan Singkhon


Hraniční přechod mezi Myanmarem (Barma) a Thajskem leží v Tambon Khlong Wan, 4km od Parku kamenů Khao Hin Thoen. V minulosti to bylo strategické místo při vojenských přesunech.

 


Hua Hin


Leží na východní straně Thajského zálivu, 200 km jihozápadně od Bangkoku. Hua Hin je tradiční plážové středisko Thajska. Roku 1920 si zde král Rama VII. nechal vystavět letní residenci. Založil tak módu pro lidi z vyšší společnosti, kteří do Hua Hin ujíždí před horkem v Bangkoku. Současná královská rodina pokračuje v tradici, a jezdí do Hua Hin na několik dní v roce.

Více informací ...


Národní park Hat Wanakon


22 km jižně od Prachuap Khiri Khan. Je zde krásná, 7 km dlouhá pláž lemovaná borovicemi.

 


Ao Bo Thonglang


Leží 4 km za Ao Mae Ramphung, podél plážové silnice. Je zde čistá pláž s bílým pískem ideální k plavání.


Ko Thalu, Ko Sang a Ko Sing


3 malé ostrovy ideální k rybolovu. Cesta z Ban Pak Khlong zabere 20 minut.


Národní park Khao Sam Roi Yot


Byl vyhlášen jako první pobřežní národní park 28.června 1966. Má rozlohu 98 km2 a nachází se přibližně 300 km jihozápadně od Bangkoku a 63 km jižně od Hua Hin v provincii z Prachuap Khiri Khan. Jméno Khao Sam Roi Yot lze doslova přeložit jako "hora s tři sta vrcholy". Název si vysloužil podle dramatických vápencových skalních útesů, které ční nad vodami a zalesněným vnitrozemím až do výšky 650 metrů. V lidové slovesnosti existuje i několik půvabných pověstí o vzniku jeho jména. Jedna z nich hovoří o 300 zkamenělých námořnících ze ztroskotané čínské obchodní lodi. Zvláštnímu rázu krajiny dodávají svoje kouzlo i brakické oblasti mangrovů a sladkovodní močály, které jsou hnízdištěm pro tisícovky migrujících ptáků.


Národní park Kaeng Krachan


Je největší thajský NP a zachovává si pověst místa s nejzachovalejším deštným pralesem v Thajsku s unikátním zastoupením flóry (včetně orchideí), je ideální pro turistiku, pozorování divokých zvířat, ptáků (400 druhů) a motýlů. Při troše štěstí je možno vidět divoké slony (více než 200), bizony, různé druhy vysoké zvěře, opice, hady a krokodýly. V minulosti zde byli také chyceni čtyři bílí sloni, kteří byli podle tradice darováni králi. V parku žije dále několik desítek druhů ohrožených zvířat (medvěd, tygr, leopard atd.). Setkání s nimi ovšem není záležitostí pro turisty.


Booking.com

Booking.com

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Hua Hin

Had Wanakorn NP - info o Národním parku (A)

Khao Sam Roi Yot NP - info o Národním parku (A)

Khao Ta Monglai FP - info o Národním parku (A)

Kui Buri NP - info o Národním parku (A)

Mae Rampreung NP - info o Národním parku (A)

Nam Tok Huai Yang NP - info o Národním parku (A)

Pah-Klang Aou FP - info o Národním parku (A)

Pranburi FP - info o Národním parku (A)

Thao-Kosa FP - info o Národním parku (A)

Buddhismus

Ikonografie Buddhismu

Ikonografie Hinduismu

Zajímavé chrámy

Architektura - chrám