0032 - Thajsko, Chiang Mai, Mae Hong Son - 7D/6N


 

Poznávací program v severním Thajsku

Místo:

 

 

Thajsko - Chiang Mai, Mae Taman, Doi Inthanon, Mae Hong Son

 

Délka: 7 dnů / 6 nocí
Cena od:

Program:

Zobrazit trasu na Google maps  

Předchozí den odlet dle Vaší letenky (není součástí ceny).


Praha (Vídeň) - Bangkok

1. den : Bangkok, Chiang Mai, kantoke

(-,-,V)


Odlet z Bangkoku letem ..... v .... (přílet ....) do centra severního Thajska Chiang Mai. Transfer do hotelu, ubytování.

 

V 19:00 společný odjezd z hotelu na "Kantoke" večeři - sedí se na zemi a servírují se tradiční severothajská jídla. Poté následuje představení tradičních tanců a vystoupení příslušníků horských kmenů. Návrat do hotelu cca ve 22.00.

Přenocování: Chiang Mai

 

Chiang Mai - toto druhé nejdůležitější thajské město s 168 000 obyvateli bylo roku 1292 vybráno jako náhrada za Chiang Rai, hlavní město království Lanna. Za vlády krále Tiloka se město stalo centrem buddhistů a bylo zde vybudováno okolo 300 chrámů a svatyní, které dnes tvoří působivou atmosféru města. Dnešní Chiang Mai nejsou jen krásné chrámy, ale také kvalitní obchody, restaurace, hotely, bary a trhy. Městu se často říká " Růže severu".

 

Jeho okolí je podmalováno krásnou přírodou. Leží 700 km severně od Bangkoku v nadmořské výšce okolo 300 metrů. Mnoho Thajců považuje toto město i provincii za jakési národní dědictví. Zdejší obyvatelé mají nejvýraznější kulturu z celého Thajska ať již jde o různé zvyky, svátky, architekturu, řemeslnou výrobu nebo kuchyni. Také četné horské kmeny - Meové, Lisuové, Yaové, Akhaové, Lawaové a Karenové - tvoří jednu z atrakcí zdejší oblasti.


2. den : Chiang Mai, Doi Suthep, City Tour, Bo Sang

(S,O,-)


Snídaně. V 08.30 odjezd na prohlídku města. Uvidíte Wat Phra Sing zdobený skvostnými dřevořezbami a nástěnnými malbami v severním stylu. Zde se nachází socha Phra Buddha Sihing (nebo Phra Singh), která údajně pochází ze Srí Lanky a patří mezi nejvýznamější Buddhovy sochy v severním Thajsku. Pokračování prohlídkou dalších chrámů ve městě, které pochází ze 14.-15. století z doby největšího rozkvětu města. Podle zájmu a časových možností: fotogenický Wat Suan Dok se záplavou zářivě bílých věžiček nebo nově rekonstruovaný Wat Chedi Luang s gigantickou cihlovou čedi.

Poté vyjedete na 1 605 metrů vysokou horu nad městem, kde se nachází Wat Phra That Doi Suthep, nejuctívanější náboženské místo v severním Thajsku. Pochází z roku 1383 a nechal ho postavit král Ku Na. Místo podle legendy vybral bílý slon. Chrám na svahu hory Doi Suthep mimo fantastické výzdoby nabízí i neopakovatelné výhledy na město hluboko pod ním.

Bufetový oběd. Poté návštěva rukodělné vesnice Borsang (uvidíte výrobu proslavených slunečníků a vějířů, lakovaných výrobků, hedvábí, výrobků ze stříbra atd.). Návrat do hotelu cca v 16.00. Ve večerních hodinách byste rozhodně neměli vynechat barvitý a neopakovatelný noční trh.

Přenocování: Chiang Mai


3. den : Chiang Mai, Mae Taman, Elephant Camp

(S,O,-)


Snídaně. V 08.30 transfer (1 hod.) do sloního tábora v okrese Mae Taman. V této obrovité sloní vesnici v malebném horském údolí kterým protéká říčka uvidíte koupání slonů a sloní show. Sloni předvedou své tradiční pracovní dovednosti, ale také tančí, hrají fotbal nebo malují. Následuje projížďka na slonech džunglí přibližně 1 hod. Návrat do tábora na voze taženém bílými voli, bufetový oběd.

 

Odpoledne na zklidnění pomalá plavba na bambusovém voru po romantické  říčce Mae Taman (cca 45 minut). Návrat zpět do Chiang Mai, cestou zastávka na jedné z největších orchidejových farem v severním Thajsku. Její součástí je také motýlí farma. Možnost fakultativní návštěvy hadí farmy a hadího show (není součástí ceny). Návrat do hotelu cca v 16.00.

Přenocování: Chiang Mai


4. den : Chiang Mai, Národní park Doi Inthanon

(S,O,-)


Snídaně. 08.30 transfer do národního parku Doi Inthanon, ve kterém se nachází stejnojmenná nejvyšší hora Thajska (2565 m). Zastávka u vodopádu Wachirathan - ten má dostatek vody i v zimním období. Poté následuje návštěva vesnice horských kmenů (Karen a Meo) a tržnice horských kmenů vzniklé na základě královského projektu na pěstování v této oblasti exotického ovoce (třešně, meruňky, broskve atd.).

 

Oběd. Poté vyjedete až na samotný vrchol hory Doi Inthanon, kde můžete absolvovat procházku unikátním typem pralesa. Poté navštívíte dvě královské stůpy těsně pod vrcholem. V případě pěkného počasí je odtud démonický výhled do hlubokého údolí pod vámi.

Návrat do Chiang Mai cca v 17.00.

Přenocování: Chiang Mai


5. den : Chiang Mai, Mae Hong Son

(S,-,-)


Snídaně. Check out v hotelu a v 08.00 odjezd do nejseverozápadnější výspy Thajska - provincie Mae Hong Son. Cesta neuvěřitelnou horskou krajinou trvá cca 6 hodin. Při ní se vám bude svírat žaludek při pohledech do hlubokých údolí po obou stranách. Po cestě zastávky na občerstvení a fotografování, horké prameny, centrum nezávislých cestovatelů - městečko Pai, Tham Pla - Jeskyně ryb.

 

Odpoledne příjezd a ubytování v Mae Hong Son, návštěva nejvýznamějších místních chrámů s výrazným barmským vlivem: Vat Jong Klang a Vat Jong Kham u jezera Jong Kham a před západem slunce návštěva chrámu Vat Phra Tat Doi Kong Mu na hoře nad městem s výhledem na Mae Hong Son.

Přenocování: Mae Hong Son


6. den : Mae Hong Son, Chiang Mai

(S,-,-)


Snídaně. V 08.00 check out v hotelu a dopolední výlet - plavba na lodi po hraniční řece s Barmou jménem Pai do vesnice dlouhokrkých žen z horského kmene Kayan (Padaung). Odpoledne dlouhý transfer (cca 4 hod.) zpět do Chiang Mai. Ubytování.

Přenocování: Chiang Mai


7. den : Chiang Mai, Bangkok

(S,-,-)


Snídaně. Check out v hotelu. V .. transfer na letiště. Odlet do Bangkoku letem ... v .. (přílet ...).

 

Následuje individuální odjezd do další destinace nebo pobyt v hotelu dle Vašeho výběru.

 

Konec služeb Thajsko Travel.


Cena v USD na osobu (cena se může změnit podle aktuálního kurzu USD)

Počet osob
2
4
6
8
10
12
14
16
Thajský průvodce
937
923
919
916
921
919
918
916

Podrobný postup Objednávka programu Poslat dotaz (česky)

Ubytování


 Chiang Mai: The Imperial Mae Ping *** (5 nocí) Hotely Chiang Mai
 Mae Hong Son: Imperial Mae Hong Son *** (1 noc)  

 Uvedené hotely jsou pouze návrh. Můžete si je vybrat sami včetně typu pokoje.


Cena zahrnuje


- ubytování dle programu v dvoulůžkových pokojích (klimatizace, WC a koupelna,

  televize, telefon).
- stravování - bufetové snídaně v hotelu (S), obědy (O) a večeře (V) uvedené v programu
- veškeré transfery a vstupy dle programu

- letenka Bangkok - Chiang Mai - Bangkok
- thajský anglicky mluvící průvodce 6 dnů (1. den bez průvodce)


Cena nezahrnuje


- letenku Praha - Bangkok - Praha
- thajské vstupní vízum (nutné pouze pro pobyty delší než 30 dnů)
- cestovní pojištění (nezapomeňte na něj, prosím !)
- výlety a individuální exkurze, které nejsou uvedeny v programu
- spropitné (průvodci, řidiči, restaurace atd.)

- bankovní poplatky za převod (OUR - hradí příkazce)


Další doporučené zájezdy do této destinace


0040 - Bangkok, Chiang Mai

0042 - Bangkok, řeka Kwai, Chiang Mai

0043 - Bangkok, Chiang Mai, Chiang Rai

0045 - Bangkok, řeka Kwai, Chiang Mai, Chiang Rai

Přehled všech programů a zájezdů - kompletní přehled

 

Program lze libovolně upravit, prodloužit nebo zkrátit a zařadit do něho některý z výletů nebo jej kombinovat s jiným programem.


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Ceník - aktuální ceník všech zájezdů

Letenky - rezervace letenky

Hotely - přehled doporučovaných hotelů