|
Češi v Thajsku - přehled všech |
je absolventem FFUK v Praze (1962): obory barmština, angličtina, čeština. V letech 1958 až 1960 studoval na Rangúnské univerzitě v Barmě. V Orientálním ústavu AV ČR pracuje od roku 1964 a po skončení diplomatické mise opět od roku 2003. Kromě Dějin Barmy (2007) je autorem či spoluautorem několika dalších publikací o Barmě v češtině:
631 dní v Barmě (spolu s.D. Bečkovou). Pokračování ... |
Narodil se 2.5.1976 v Domažlicích. Většinu života prožil v Mladé Boleslavi. Pracoval ve firmách zabývajících se dopravou a logistikou. Od roku 2011 žije v Thajsku - nejprve rok v Maha Sarakham a poté na ostrově Ko Chang, kde provozuje resort Sea Sun Bungalow& Hotel Resort. Je autorem blogu Thajský ráj.
Pokračování... |
Eduard Bock se narodil dne 21. 1. 1865 v německojazyčné rodině v Cetkovicích na Moravě. V září 1892 nastoupil službu u thajské dráhy.
Zprvu pracoval jako sekční inženýr a později se stal šéfem technických kanceláří. Zachovaly se fotografie, na nichž je E. Bock zachycen po boku siamské královny při slavnostním zahájení stavby první siamské železnice. Pokračování... |
Byl československým velvyslancem V Thajsku se sídlem v Rangúnu v letech 1982 - 1986.
V 90. letech byl velvyslancem Slovenské republiky v Bangkoku.
Pokračování... |
MUDr. Oldřich Čapek odešel z České republiky v roce 1996. Bylo mu 38 let, manželka, dítě. Po patnácti letech ho Thajci, jeho pacienti, uctivě zdraví a naučili se jeho jméno plynně vyslovovat jako u nás doma. Jen s křestním jménem Oldřich mají těžkosti, ale to mají asi všechny národy světa. V Thajsku si stihl Oldřich Čapek během let vybudovat privátní kliniku na nejrespektovanější adrese v Bangkoku a jeho klientela je - obyčejně řečeno - bohatá. Pokračování... |
Téměř celý život pracuje jako průvodce v cestovním ruchu. Nejprve řadu let v Řecku. Od roku 1999 v Thajsku. Žije v Pattaya. Několik let byla vdaná za Thajce.
Pokračování... |
Dalibor Demel (nar. 1970) vystudoval fagot na pražské konzervatoři, na AMU pak pokračoval hudebním managementem a skončil doktorátem v oboru hudební sémiotika. Živil se jako fagotista, překladatel a úpravce dialogů a od roku 1996 jako novinář. Pracoval v časopise Musica, v Lidových novinách a v Cosmopolitanu, přispíval do Literárních novin, UNI, Hudebních rozhledů, Tvaru a dalších.
Pokračování... |
Narozen 12.9.1972 v Liberci. Vystudoval cestovní ruch. Od roku 1998 do roku 2010 žil a pracoval pro cestovní kanceláře v Holandsku, kde také získal občanství. Od roku 2011 žije v Thajsku v Bangkoku a dále se věnuje turistickému průmyslu.
Pokračování... |
Erwin Antonín Anna Dubský (23. června 1836 - 28. února 1909, Vídeň) byl příslušník starého českého, později moravského rodu Dubských z Třebomyslic a fregatní kapitán, který na svých cestách navštívil exotické krajiny Dálného Východu, a které zdokumentoval prostřednictvím jedinečné kolekce předmětů a podrobných deníkových zápisů, jejichž významná část je dodnes uložena v prostorách zámku v Lysicích. Při cestě kolem světa v letech 1874-1876 navštívil Siam.
Pokračování... |
Narodil se v roce 1956 v Ostravě. Studoval vojenskou školu v Opavě a Liptovském Mikuláši. V roce 1982 emigroval do USA. V roce 1995 se vrátil do ČR a pracoval pro řadu cestovních kanceláří jako průvodce, tlumočník a překladatel. Od roku 1999 strávil v Thajsku čtyři roky jako průvodce a i poté se sem opakovaně vracel. Od roku 2005 žije v Kambodži v Sihanokuville, kde se oženil a provozuje zde guesthouse.
Napsal dvě knihy: To nejlepší z Thajska a To nejlepší z USA.
Pokračování... |
Narozený 24.7.1959 v Praze, vystudoval vysokou školu stavební, nastoupil na 5 let do cementárny v Prachovicích, kde dokončil přeměnu ze stavebníka na počítačového průkopníka a nadšence, poté emigroval do Západního Neměcka, kde po dalších 20 let procházel karierou od uklízeče tenisových kurtů po experta na servery, databáze a kontrolora kvality datových modelů včetně opravování německé gramatiky po německých programátorech.
Pokračování ... |
Funkci obchodního rady a Chargé d´Affaires a.i. v Bangkoku plnil pan Ing. František Garaj v letech 1981 - 1986
Pokračování... |
Narozen v Plzni v roce 1941 jako Zdeněk Měčíř. Emigroval v roce 1948. Absolvent univerzit Yale a George Washington. Válečný zpravodaj ve Vietnamu a Kambodži. Šéf agentury AP v Bangkoku.
Pokračování... |
Narozen 9.5.1956 v Praze. Po misi ve Finsku pokračoval jako velvyslanec v Malajsii a Číně. Od 19.09.2012 velvyslanec v Thajsku.
Pokračování... |
Narozen 17.3.1969 v Trutnově. V roce 1996 zadržen na letišti v Bangkoku s 2,4 kg heroinu. Odsouzen na 50 let. Po 8 letech v thajském vězení vydán v roce 2004 do České republiky. V roce 2005 mu byl ze zdravotních důvodů přerušen trest. Zemřel 30.1.2007 v Hradci Králové na rakovinu plic.
Pokračování... |
Nejvýznamnější rakouskou návštěvou v Thajsku v tomto období byla zastávka rakouského následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este během jeho cesty kolem světa na palubě rakouské válečné lodi Císařovna Alžběta v letech 1892-1893. Vedle rozsáhlého a důkladného Deníku (D'Este, 1895), který následník o své cestě vydal, tuto událost zaznamenal ve svých pamětech i český člen posádky Císařovny Alžběty, vojenský hudebník Václav Havelka. Z úhlu pohledu prostého člena posádky se krátce zmiňuje o dvou návštěvách Thajska - o návštěvě siamského prince na lodi a rovněž o povstání v Bangkoku.
Pokračování... |
Vlastním jménem Jan Klecanda. Narozen 22. 12. 1883 v Teplicích, zemřel 13. 7. 1964 v Los Angeles. Byl cestovatel, nesmírně plodný spisovatel a diplomat. 1929-30 člen Vyšetřovací opiové komise Společnosti národů, provádějící šetření v Barmě, Malajsii, Indočíně, Indonésii a na Filipínách. Přispěl do Národních listů celou řadou reportáží ze Siamu.
Pokračování... |
Dr. Šitlera vystřídal v Bangkoku pan velvyslanec Ing. Ivan Hotěk, který plnohodnotně převzal úřad 9. ledna 2007. Mezi nejvýznamnější období aktivního působení pana velvyslance Hoťka na ZÚ v Bangkoku patřila realizace úspěšného místního předsednictví ČR v EU]. Z jeho iniciativy došlo k založení Thajsko-české asociace, která oficiálně zahájila svou činnost v dubnu 2010.
Pokračování... |
Narozen 2.2.1976. Vystudoval informatiku a výpočetní techniku. Jeho koníčkem jsou šachy, které hraje závodně. Od roku 2006 navštívil Thajsko několikrát, od roku 2009 zde žil dlouhodobě v Bangkoku a v Hua Hin. Na webu vystupuje pod nickem "Ind". Píše zajímavý blog se zaměřením na Thajsko.
Pokračování... |
Narodila se v roce 1970. Vystudovala VŠE v Praze. Pracovnice asijského odboru MZV. V 90. letech působila tři roky v Thajsku jako český konzul, poté na Filipinách a v Brazílii. V současné době v Koreji. Během svého pobytu v Thajsku se seznámila s jeho historií a starobylými památkami. Důvěrně zná thajské zvyky a kulturu. Z míst ve kterých pobývala čerpala náměty pro řadu svých knih.
Pokračování... |
Prvním velvyslancem do Thajského království s residencí v Rangúnu byl pan Ladislav Jetmar (1975 - 1978).
Pokračování... |
Na Ko Samui se vyskytují nejen dobří čeští lidé, ale i černé ovce. Mezi ně patří Jiří Kohút Schallenberger (narozený 29.6.1980. a jeho družka Kuk (Banjong Kua, narozená 2.1.1979). Pan Kohút se specializoval na podvodné lákání peněz z českých lidí.
Pokračování... |
Narodil se 30.1.1951 v Praze. V roce 2000 přesídlil do Thajska, kde se oženil. Žije v Pattaya. Pracuje v turistickém průmyslu a jako průvodce.
Pokračování... |
Po emigraci do Rakouska získal australské občanství. Oženil se v Thajsku a založil začátkem devadesátých let v Bangkoku The first Czechoslovakia restaurant Morava a cestovní agenturu Sunny´s, kterou zdefraudoval. Zemřel v Thajsku.
Pokračování... |
Pochází z Prahy. Od roku 1999 žije v Thajsku, kde se provdala za belgického podnikatele.
Žije v Bangkoku. Působí jako profesionální průvodce řady cestovních kanceláří.
Pokračování... |
26. července 1847, Sušno - 8. října 1938, Praha - byl český cestovatel a cestopisný fotograf z konce 19. a začátku 20. století. Z povolání byl učitelem zeměpisu a později i ředitelem dívčí školy na pražském Smíchově.
Za svůj život uskutečnil dvě velké a časově náročné cesty kolem světa. První se uskutečnila v roce 1893. Při své druhé cestě kolem světa v roce 1901 navštívili také Siam.
Pokračování... |
Narozen v roce 1973 v Rakovníku. Ze svých cest po JV Asii napsal tři knihy: Stopem do Číny (2000), Thajsko a Malajsie (2001), Vietnam - země rýže a hor (2003).
Stručný obsah knihy:
Hovorovým jazykem sděluje autor co prožil na své tříměsíční cestě, kterou podnikl na začátku roku 2001 a popisuje své pocity z Asie.
Pokračování... |
Pochází z Vlašimi. Z chemicko-technických studií v Praze musel v 80. letech nedobrovolně odejít. Pracoval v dělnických profesích, v Muzeu hl. města Prahy vedl depozitář grafiky. Do MF DNES nastoupil v 1992 a v zahraničním oddělení začal sledovat především Asii. O té píše stále, i když dnes pracuje jako editor.
Pokračování... |
První dochovanou zprávu o Siamském království sestavenou Čechem zaslal do českých zemí jezuitský misionář P. Matthias Cuculinus (Matyáš Kukulín) v roce 1679. Tento misionář, pocházející z moravské Mohelnice (*1641 nebo 1645), byl v roce 1678 společně s dalšími šesti spolubratry z české provincie Tovaryšstva Ježíšova vybrán pro misijní činnost ve španělských zámořských državách v Mexiku a na Filipínách.
Pokračování... |
Funkci obchodního rady a Chargé d´Affaires a.i. v Bangkoku plnil pan Miroslav Lukáš v letech 1975 - 1981
Až do roku 1990 se ZÚ skládal převážně ze zástupců obchodního úseku, v jehož čele byli Chargés d´Affaires, ad interim, zatímco velvyslanci s pověřením pro Thajsko sídlili v barmském Rangúnu. První oficiální sídlo československého ZÚ/OBO v Bankoku se nacházelo v 7. patře budovy Silom na adrese Silom Road 197/1.
Pokračování... |
Funkci obchodního rady a Chargé d´Affaires a.i. v Bangkoku plnil pan Bohumil Mazánek v letech 1993 - 1996.
Při rozdělování majetku připadla kancelář v Building One Slovenské republice a zástupci českého ZÚ se přemístili do prostor OBO na Silom Road.
Pokračování... |
Vystudoval ČVUT v Praze, projektoval elektrická zařízení v Československu, později ve Švýcarsku a okolním světě. Ty projekty ho zavedly i do Thajska, kam byl posléze za trest poslán na stavbu elektrárny. Tam se později usadil natrvalo v Lampangu a začal se zabývat výrobou dřevěných potřeb všeho druhu pro export. Následkem dlouholetých pobytů ve třech různých režimech s tak rozdílnými způsoby života a myšlení si nedá pokoj a snaží se druhým vysvětlit, že vše není to, jak se to na první pohled jeví.
Pokračování... |
V roce 1720 žilo v Thajsku sedm desítek křesťanů. To svědčí o tom, že zdejší obyvatelstvo vzdorovalo christianizaci daleko houževnatěji nežli v okolních zemích. Většina jezuitských misionářů, kteří v Thajsku působili, pocházela z Portugalska, ze Španělska a z Francie. Objevuje se však mezi nimi i jméno Josefa Neugebauera, jezuity, pocházejícího ze Slezska, které v té době bylo součástí zemí Koruny české.
Pokračování... |
Narozen 20.12.1964 v Pardubicích. Absolvent Karlovy univerzity. Zakladatel a prezident Česko-thajské společnosti, ředitel a spolumajitel cestovní kanceláře SIAM TRAVEL specializující se na cesty do jihovýchodní Asie. V r. 2002 mu thajská vláda udělila prestižní cenu "Přítel Thajska".
Pokračování... |
Březen 1995 - Tehdy devatenáctiletý Emil Novotný byl zatčen na letišti v Bangkoku s 5,6 kilogramu heroinu, který se pokoušel propašovat do hlavního města Kambodže Phnompenhu.
Pokračování... |
Novotný Vladimír Mgr. je jediný soudní tlumočník thajského jazyka v ČR a na Slovensku.
Pokračování... |
Narozen 16. 8. 1962 v Roudnici nad Labem. PhDr., etnolog, novinář, výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů. Práce k tematice politické antropologie, vývoje v asijsko-tichomořské oblasti, drog.
Pokračování... |
Narozen 1974 v Přerově. Absolvent VŠB, obor elektroenergetika. Jeho celoživotní vášní je cestování na kole, na kterém projel celý svět. Poprvé dojel z Čech až do Thajska na kole v roce 2001.
Thajsko se stalo pro Miroslava osudové. Podruhé se sem vydal v roce 2004 a strávil zde dva a půl roku. Najezdil zde na kole více jak 24 tisíc kilometrů, chvíli byl buddhistickým mnichem, posléze zplodil dceru a oženil se.
Pokračování... |
Iva Pekárková (* 15. února 1963, Praha) je česká prozaička, publicistka a překladatelka z angličtiny. Studovala přírodovědeckou fakultu, obor mikrobiologie a virologie, ale krátce před jejím dokončením, v roce 1983, emigrovala. Zakotvila v Americe, kde vystřídala několik zaměstnání, včetně barmanky, sociální pracovnice a taxikářky v New Yorku. V roce 1997 se pak vrátila do Prahy, krátce působila v redakci MF Dnes. Od roku 2005 žije v Londýně.
Pokračování... |
Funkci Chargé d´Affaires a.i. v Bangkoku plnil pan Miroslav Podhajský v roce 1993.
Při rozdělování majetku připadla kancelář v Building One Slovenské republice a zástupci českého ZÚ se přemístili do prostor OBO na Silom Road. Pan Bednář byl ze své funkce odvolán k 10. říjnu 1993 a ZÚ převzal p. Podhajský (2. tajemník), který se stal vedoucím úřadu až do příjezdu nového Chargé d´Affairs a.i. pana Mgr. Bohumila Mazánka. Ten do funkce nastoupil 30. prosince 1993 a působil v ní do 10. ledna 1996.
Pokračování... |
Novinář a cestovatel Bohumil Pospíšil přispíval ve 30. letech informacemi o Siamu do řady periodik.
Pokračování... |
Karel Prášek se narodil 5.12.1927 (Sezimovo Ústí) a zemřel 10.8.2010 (Božejov, Žár České Budějovice). Od 50. let působil jako stálý zpravodaj ČTK ve Vietnamu a Indočíně.
V roce 1961 vydal jednu z prvních knih o moderním Thajsku - Smaragdový Buddha.
Pokračování... |
Narodil se v Turnově. Vystudoval práva na Karlově univerzitě a cultural anthropology and philosophy v Amsterdamu. Zakladatel firmy Eventival (www.eventival.com), světové jedničky v poskytování festivalového software a několika dalších projektů (Film Festival Academy) a filmových a hudebních festivalů (EuroConnections, MOFFOM). V roce 1993 byl učitelem angličtiny na Assumption University v Bangkoku a posléze průkopníkem propagace moderní thajské kinematografie v Čechách. Člen výboru Česko thajské společnosti.
Pokračování... |
Posledním československým velvyslancem s residencí v Rangúnu byl pan Ing. Jaroslav Richter (1986 - 1990).
Pokračování... |
Narodil se 9. 3. 1976 v Brně. Absolvent Masarykovy Univerzity a Karlovy Univerzity, obor antropologie. V současné době asistent na Univerzitě Pardubice. Do Thajska přijel poprvé v roce 2000 a od té doby se sem mnohokrát vrátil. Mezi horskými kmeny Akha prožil tři roky a podrobně se zabývá výzkumem jejich života. Hovoří jejich jazykem. Proslavila ho Kniha Svět bílého boha a dokumentární film Zajatci bílého boha.
Pokračování... |
Narozen: 12.9.1960 v Brně. V lednu 2011 jmenován velvyslancem v Thajsku, přestože byl již v té době obviněn ze zneužití pravomoci úřední osoby a podvodu se škodou za zhruba 1,5 milionu korun. Pravděpodobně nikdy nepředal pověřovací listiny (neověřeno) a byl odvolán zpět na MZV v Praze. Soudní proces s ním stále probíhá.
Pokračování... |
Narodil se 4.12.1973 v Praze. Vystudoval stavební průmyslovku a podnikal v řadě oborů včetně dovozu elektroniky z Thajska do ČR. Po roce 2001 přesídlil do Thajska, žije v Pattaya a věnuje se zde podnikání včetně nemovitostí.
Pokračování... |
Funkci obchodního rady a Chargé d´Affaires a.i. v Bangkoku plnil pan JUDr. Michal Sorokáčj v letech 1986 - 1990.
Posledním československým velvyslancem s residencí v Rangúnu byl pan Ing. Jaroslav Richtr (1986 - 1990) a jeho zástupcem na úřadě v Bangkoku byl pan JUDr. Michal Sorokáč (1986 - 1990). Za působení pana Michala Sorokáče se ZÚ/OBO v Bangkoku přestěhoval do nových prostor v Silom Building (bývalá Robinson Bldg.) na adrese 2 Silom Road, kde zůstal až do roku 1990 (obchodní úsek zde zůstal až do roku 1995).
Pokračování... |
Prvním a také jediným velvyslancem České a Slovenské federativní republiky se sídlem v Thajském království byl jmenován pan Mgr. Karel Stehno, který se oficiálně ujal funkce 9. dubna 1991 a setrval v ní až do srpna 1992. Po jeho odjezdu byl vedením úřadu opět pověřen pan Bednář. Pan velvyslanec Stehno se později zasloužil o založení Česko-thajské společnosti v Praze (1997) a jeho snaha o rozšíření Česko-thajských vztahů byla oceněna i thajskými státními představiteli, kteří mu v roce 2000 udělili cenu Friend of Thailand.
Pokračování... |
Narozen 5.7.1963 v Praze, je český lékař. Přednáší na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a podílí se na vědeckém výzkumu na Fakultě biomedicínského inženýrství. V devadesátých letech provozoval v Patongu na ostrově Phuket vlastní kliniku Dr. Streda Co.Ltd., která byla pobočkou jeho Institutu lékařské regenerace a kosmetiky.
Pokračování...
|
Jan Styblík je profesionální průvodce a překladatel, velmi intenzivně cestuje a při svých cestách stejně intenzivně fotografuje.
Svoji první velkou cestu do jihovýchodní Asie podnikl na jaře roku 1998 a od té doby se do oblasti vracel stále častěji, až si tam vybudoval svůj druhý domov. Žije v Chiang Mai.
Pokračování... |
Narozen v roce 1969 v Praze. V roce 1998, kdy byl s rodiči na dovolené v Thajsku na ostrově Koh Samet, se seznámili s úžasnými účinky thajských masáží, přímo na pláži, v tehdy ještě nezkažené panenské přírodě.
Toto bylo v lednu a během čtyř měsíců se podařilo zdánlivě nemožné - přes obrovské potíže, zejména administrativního charakteru, byly první dvě thajské masérky v Praze v květnu 1998!
Thajsko navštívil mnohokrát a stal se otcem thajských masáží v Čechách.
Pokračování... |
Profesor Pavel Šebesta patřil k nejvýznamnějším badatelům v dějinách české antropologie. Jeho dlouholeté a neobyčejně bohaté výzkumy mezi středoafrickými Pygmeji a negrity jihovýchodní Asie jsou dodnes zařazovány mezi nejrozsáhlejší a nejúplnější bádání v této oblasti. Svým širokým záběrem zahrnujícím jak problematiku fyzické antropologie a etnografie, tak i sféru lingvistiky a náboženství poskytl základ nezbytný pro všechny další výzkumy.
Ze svých dvou cest po JV Asii 1924-25 a 1938-39 přispěl do dobového tisku také několika články o Siamu.
Pokračování... |
Dr.Šitler nastoupil do funkce 26. května 2001 a setrval v ní až do 9. prosince 2006. Za svého působení v Thajsku se pan Šitler podílel na vydání dvou knih zabývajících se historií diplomatických vztahů se zeměmi JVA, ale největším testem jeho schopností, jak diplomatických tak organizačních, byla živelná katastrofa, která zastihla jižní Thajsko v prosinci 2004 v podobě vlny tsunami.
Pokračování... |
V devadesátých letech pobýval v Thajsku jako zaměstnanec velvyslanectví ČR.
Zakladatel, poté 12 let předseda a nyní čestný předseda Česko-thajské společnosti se zaměřením na spolupráci Česko-thajské společnosti, Praha a Thai-Czech Association, Bangkok.
Autor prvního Česko-thajského slovníku vydaného v roce 1999.
Pokračování... |
* 31.1.1949 v Praze
- absolvent fakulty žurnalistiky Univerzity Karlovy
- odborný asistent na fakultě žurnalistiky
- mezinárodní redakce ČTK
- tiskový odbor Federálního shromáždění
- cestovní kanceláře Pražský klub, Thajsko Travel
Pokračování... |
Narozen 2. 9. 1938 Praha. Cestovatelským a fotografickým osudem se mu stala čarokrásná, životem kypící Asie, kde strávil přes sedm let života.
Thajsko navštívil třikrát - 1982, 1984, 1995.
Je autorem řady reportáží a napsal čtyři cestopisy
Pokračování... |
Bývalý poslanec za ČSSD a zastupitel jihomoravského kraje Jiří Václavek zemřel během dovolené v Thajsku 18.3.2010. Šestašedesátiletý politik se utopil při šnorchlování. Byl účastníkem výletu lodí na dvacet minut vzdálený ostrov poblíž Krabi. Při šnorchlování si turisté, kteří byli okolo všimli, že není v pořádku a vytáhli ho na břeh.
Delegát cestovní kanceláře sdělil, že šestašedesátiletému Václavkovi poskytl první pomoc a zavolal sanitku.
Pokračování... |
Funkci Chargé d´Affaires a.i. v Bangkoku plnil pan Jiří Vataha v letech 2000-2001. V Bangkoku působil od 02.04.1997 do 05.10.2001.
Pokračování... |
(18. února nebo 8. dubna 1860 - 20. února 1932 Praha) byl český cestovatel a fotograf, možná bulharského původu. Navštívil různé části Severní, Jižní a Střední Ameriky, Asie a Afriky. Během svých cest nasbíral množství přírodnin a uměleckých předmětů, které věnoval Národnímu muzeu. Je autorem několika cestopisů - Z cest E. St. Vráze (1898), Napříč rovníkovou Amerikou (1900), V Siamu, v zemi bílého slona (1901), Čína (1904), Z dalekých světů (1910).
Pokračování... |
Profesor medicíny Chulalongkornovy univerzity Henry Wilde, narozený v Praze (listopad 1927), synovec reportéra E. E. Kische, který přežil koncentrační tábory v Terezíně a v Bergen-Belsenu. Do Thajska původně přišel jako americký diplomat a stal se ředitelem vojenské nemocnice v době vietnamské války.
Pokračování... |
Narodil se 15.5.1950 v Plzni. V roce 1969 emigroval do Rakouska a odtud do Austrálie. V roce 1976 se přesunuje do Thajska, kde působí dosud.
Přispíval pravidelně do Bangkok post, zejména články o drogové problematice v Thajsku a Barmě.
V současné době píše pro magazím BigChilli.
Pokračování... |
* 9.6.1967 v Havlíčkově Brodě
- novinář, průvodce a cestovatel
- od roku 1994 intenzivně cestuje po jihovýchodní Asii, zejména Indonésii, kde se oženil a poslední léta trvale žije. V regionu celkem strávil řadu let.
- spolupracovník časopisu Týden v jihovýchodní Asii.
Pokračování... |
Druhým velvyslancem do Thajského království s residencí v Rangúnu byl pan Dr.Miroslav Žemla (1978 - 1981).
Pokračování... |
|
|