Výlety Pattaya


Bangkok - celodenní prohlídka města


V 08.00 odjezd na privátní prohlídku města. Tento výlet patří zcela nezbytně k návštěvě Bangkoku. V Čínském městě v skvostně rekonstruovaném chrámu Wat Traimit uvidíte největšího zlatého Buddhu na světě (5,5 tuny). V chrámu Wat Pho se budete do objektivu svého fotoaparátu marně snažit vměstnat gigantického 46 m dlouhého a 15 m vysokého ležícího Buddhu. Následuje projížďka po řece Chao Phraya a vodních kanálech v čtvrti Thonburi. Mimo tradičního starobylého způsobu bydlení na vodě zde uvidíte také chrám Wat Arun. Bufetový oběd. Odpoledne - pohádková krása a fantaskní zlatá výzdoba Královského paláce spolu s Chrámem smaragdového Buddhy (Wat Phra Kaeo) se Vám vryjí navždy do paměti. Výlet zakončí návštěva Mramorového chrámu (Wat Benchamabophit) a návštěva výstavní síně a obchodu největší thajské klenotnické společnosti. Návrat do hotelu kolem 18.00.


Ayutthaya, Bang Pa In - celodenní výlet


V 08.00 odjezd privátním minibusem na prohlídku historického parku Ayutthaya - bývalého hlavního města Thajska, ležícícího 80 km severně od Bangkoku. V roce 1767 ho vyplenili Barmánci, ale dodnes se zde zachovalo několik desítek chrámů rozmístěných jak ve městě, tak zejména v nádherném rozlehlém historickém parku pod patronací UNESCO. Majestátné rozvaliny jsou vděčným místem pro fotografování. Návštěva nejznámějších chrámů - Wat Phra Si Sanphet, Wihan Phra Mongkhon Bophit, Wat Phra Mahathat a Wat Yai Chaimongkol. Bufetový oběd. Odpoledne prohlídka královského letního sídla v Bang Pa In. Nádherné parkové úpravy, pompa královských budov a romantický klid sem lákají množství návštěvníků. Návrat zpět do Bankoku cca v 17.00.


Plovoucí trhy Damnoen Saduak, Čínské město - celodenní výlet


V 06.30 cesta privátním minibusem do Damnoen Saduak v provincii Ratchaburi (80 km). Po cestě zastávky na odsolovacích farmách v provincii Samut Songkhram, barvitém trhu na železničních kolejích po kterých mezi stánky projíždí vlak a návštěva manufaktury na výrobu palmového cukru. Projížďka lodí po kanálech mezi ovocnými plantážemi a návštěva proslulého plovoucího trhu kde obchodníci nabízejí své zboží na malých loďkách. Návštěva dřevořezbářských dílen. Poté návrat zpět do Bangkoku a prohlídka barvitého Čínského města. Návrat do hotelu cca v 17.00.


Samut Prakan, Museum Erawan, Ancient City, Crocodile farm - celodenní výlet


V 07.00 odjezd do provincie Samut Prakan, která těsně sousedí s Bangkokem. Čeká nás návštěva nejvýznamějších místních atrakcí:
- Museum Erawan - okrouhlá stavba na níž stojí gigantická měděná socha slona Erawana. Je vysoká 50 metrů a jeho samotná hlava váží více než 100 tun.
- Ancient City (Muang Boran) - největší světové muzeum pod otevřeným nebem o rozloze přibližně 197 akrů. Vystavují se zde repliky významných architektonických míst z každé thajské provincie.
- Crocodile Farm - údajně největší krokodýlí farma na světě, kde se rozmnožují krokodýli. Chová se jich tu asi 40 000 kusů různých druhů.


Kanchanaburi, řeka Kwai - dvoudenní výlet


1. den

V 06.30 cesta privátním minibusem do Damnoen Saduak v provincii Ratchaburi (80 km). Po cestě zastávky na odsolovacích farmách v provincii Samut Songkhram, barvitém trhu na železničních kolejích a návštěva manufaktury na výrobu palmového cukru. Projížďka lodí po kanálech mezi ovocnými plantážemi a návštěva proslulého plovoucího trhu kde obchodníci nabízejí své zboží na malých loďkách. Návštěva dřevořezbářských dílen. Poté odjezd do provincie Kanchanaburi a oběd v restauraci u mostu přes řeku Kwai. Prohlídka válečného muzea a válečného hřbitova. Odjezd do oblasti Sayok Noi, cesta lodí proti proudu řeky Kwai a ubytování v romantickém hotelu na raftech na řece (bez elektrické energie, jen petrolejky!). Večeře, poté Monské kulturní představení, přenocování.

2. den

Snídaně. Prohlídka blízké Monské vesnice. V 09.00 odjezd lodí z hotelu, přesun do sloní vesnice a projížďka na slonech pralesem. Oběd v restauraci v oblasti železniční stanice Tham Crasae. Jízda vlakem po železnici smrti vedoucích na výdřevě vysoko nad řekou. Poté návrat zpět do Bangkoku (150 km) cca v 17.00.


Výlety Pattaya - sbírané výlety s thajským průvodcem


Tyto výlety je možno na vyžádání absolvovat i s českým průvodcem nebo privátně.

 

Brožura Výlety Pattaya - ke stažení (pdf 1.228 kb)

Ceník sbíraných výletů Pattaya (pdf)


Angkor Wat, Kambodža

- Angkor Wat

- Phnom Penh

- Sihanoukville

 

 


Podrobný postup Objednávka programu Poslat dotaz (česky)

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Brožura Výlety Pattaya - ke stažení (pdf 1.228 kb)

Ceník sbíraných výletů Pattaya (pdf)