1065 - Thajsko, Velký okruh centrálním Thajskem, Krabi


 

Poznávací zájezd

Místo:

 

 

Thajsko - Bangkok, řeka Kwai, Krabi (Ao Nang)

 

 

Délka: 13 dnů / 10 nocí
Cena od:

Program:


1. den : Odlet Evropa (Praha, Vídeň, Mnichov)

(-,-,-)


Odlet dle Vaší letenky.


2. den : Bangkok přílet

(-,-,V)


Přílet do Bangkoku na letiště Suwanaphumi letem ...... ve ..... (časový posun plus 5 hodin v zimním období nebo plus 6 hodin v letním období).

Přivítaní na letišti průvodcem, transfer do hotelu v centru (letiště je od města 40 km, cesta trvá cca 45 minut), ubytování. Krátká informativní schůzka se vstupní informací o zemi. Odpočinek po dlouhé cestě, individuální volno.

Doporučujeme tradiční thajskou masáž.

Cca v 18.00 společný odjezd z hotelu a uvítání na palubě obrovské, luxusní lodi Chao Phraya Princess. Krásná projížďka nočním Bangkokem kolem památek jako Wat Arun, Wat Pra Kaeo a mnoha dalších spojená s bohatou bufetovou večeří za doprovodu hudby. Návrat do hotelu cca ve 22.30.

Přenocování: Bangkok

Alternativní večerní program:

Cca v 17.30 odjezd do Siam Niramit. Shlédnete nádherné výpravné představení s výjevy z thajské historie, legend a mýtů. Součástí je návštěva skanzenu představujícího architekturu jednotlivých thajských regionů a bohatá bufetová večeře. Návrat do hotelu kolem 22.00.

Příplatek 20,- USD.


3. den : Bangkok, celodenní prohlídka města

(S,O,-)


V 08.00 odjezd na privátní prohlídku města. Tento výlet patří zcela nezbytně k návštěvě Bangkoku. V Čínském městě v skvostně rekonstruovaném chrámu Wat Traimit uvidíte největšího zlatého Buddhu na světě (5,5 tuny). Alternativně - návštěva největšího květinového trhu Pak Klong Talad. V rozlehlém chrámu Wat Pho uvidíte gigantického 46 m dlouhého a 15 m vysokého ležícího Buddhu. Následuje projížďka po řece Chao Phraya a vodních kanálech ve čtvrti Thonburi. Mimo tradičního starobylého způsobu bydlení na vodě zde uvidíte také chrám Wat Arun.

Bufetový oběd. Odpoledne - pohádková krása a fantaskní zlatá výzdoba Královského paláce spolu s Chrámem smaragdového Buddhy (Wat Phra Kaeo) se Vám vryjí navždy do paměti. Výlet zakončí návštěva Mramorového chrámu (Wat Benchamabophit) a návštěva výstavní síně a obchodu největší thajské klenotnické společnosti. Návrat do hotelu kolem 18.00.

Přenocování: Bangkok


4. den : Bangkok, Ayutthaya, Bang Pa In

(S,O,-)


Snídaně. V 08.00 odjezd privátním minibusem na prohlídku historického parku Ayutthaya - bývalého hlavního města Thajska, ležícícího 80 km severně od Bangkoku. V roce 1767 ho vyplenili Barmánci, ale dodnes se zde zachovalo několik desítek chrámů rozmístěných jak ve městě, tak zejména v nádherném rozlehlém historickém parku pod patronací UNESCO. Majestátné rozvaliny jsou vděčným místem pro fotografování.

 

Návštěva nejznámějších chrámů - Wat Phra Si Sanphet, Wihan Phra Mongkhon Bophit, Wat Phra Mahathat a Wat Yai Chaimongkol. Bufetový oběd.

Odpoledne prohlídka královského letního sídla v Bang Pa In. Nádherné parkové úpravy, pompa královských budov a romantický klid sem lákají množství návštěvníků. Návrat zpět do Bankoku cca v 17.00.


5. den : Bangkok, plovoucí trhy Damnoen Saduak, řeka Kwai

(S,O,V)


Snídaně. Check out v hotelu a v 06.30 odjezd privátním minibusem do Damnoen Saduak v provincii Ratchaburi (80 km). Po cestě zastávky na odsolovacích farmách v provincii Samut Sakhon, barvitém trhu na železničních kolejích po kterých mezi stánky projíždí vlak a návštěva manufaktury na výrobu palmového cukru. Projížďka lodí po kanálech mezi ovocnými plantážemi a návštěva proslulého plovoucího trhu kde obchodníci nabízejí své zboží na malých loďkách. Návštěva dřevořezbářských dílen.

Poté odjezd do provincie Kanchanaburi (120 km) a cca ve 13.00 oběd v restauraci na řece s výhledem na most přes řeku Kwai. Odpoledne prohlídka muzea připomínajícího stavbu 415 km dlouhé železnice smrti z Thajska do Barmy. Při její stavbě za druhé světové války zahynulo více než 100 tisíc osob. Návštěva válečného hřbitova spojeneckých vojáků v jeho těsné blízkosti.

Odjezd do oblasti Sayok Noi, 45 minut cesta lodí proti proudu řeky Kwai a ubytování v romantickém hotelu na raftech na řece (bez elektrické energie, jen petrolejky!). Večeře v hotelu, poté Monské kulturní představení.

Přenocování: řeka Kwai


6. den : Kanchanaburi, řeka Kwai, sloní vesnice, Krabi 

(S,O,-)


Snídaně. Prohlídka blízké Monské vesnice. V 09.00 odjezd lodí z hotelu, přesun do sloní vesnice a projížďka na slonech pralesem. Oběd v restauraci v oblasti železniční stanice Tham Crasae. Jízda vlakem po železnici smrti vedoucích na výdřevě vysoko nad řekou. Poté návrat zpět do Bangkoku (150 km) a transfer na letiště v Bangkoku a odlet do Krabi ve .... letem ...... Přílet do Krabi v ..... Transfer do letoviska Ao Nang (cca 18 km) do hotelu, ubytování.

 

Krabi (Ao Nang) - ještě před 20 lety pro turisty neznámý kout jižního Thajska si rychle vydobyl pevnou pozici mezi příznivci tropických destinací. Kombinace bílých pláží rámovaných mohutnými skalami v pozadí je vděčným místem pro příznivce reklamních fotografií a filmaře z celého světa. Krasové útvary, bujná stále zelená vegetace, 130 okolních ostrůvků v čele s Ko Phi Phi, to jsou místa na které nikdy nezapomenete.


7.- 11. den : Krabi, Ao Nang

(S,-,-)


Snídaně. Odpočinek u moře, fakultativní výlety.


12. den : Ao Nang, Krabi, Bangkok, odlet do Evropy

(S,-,-)


Snídaně. Check out v hotelu. V ...... transfer na letiště, odlet letem ...... ve ...... do Bangkoku (přílet .....). Odlet do Evropy letem ..... v .......


13. den : Přílet Evropa (Praha, Vídeň, Mnichov)

(-,-,-)


Přílet dle Vaší letenky.


Cena v USD na osobu (cena se může změnit podle aktuálního kurzu USD)

Počet osob
2
4
6
8
10
12
14
16
Thajský průvodce
1 474
1 173
1 091
1 052
1 086
1 055
1 038
1 021


Cena platí pro období hlavní sezóny (01.11. - 20.12. a 15.1. - 31.3.). Ceny hotelů v pobytových letoviscích se v TOP sezoně (20.12. - 15.1.) zvyšují o 30-50%! Mimo hlavní sezony ceny klesají o 30-50%. Na tato období se zpracovávají individuální kalkulace.


Podrobný postup Objednávka programu Poslat dotaz (česky)

Ubytování


 Bangkok: Royal Benja Hotel *** (3 noci) Hotely Bangkok
 řeka Kwai: Jungle Raft Hotel ** (1 noc) Hotely Kanchanaburi
 Krabi - Ao Nang: Ao Nang Sunset Hotel *** (6 nocí) Hotely Krabi

 Uvedené hotely jsou pouze návrh. Můžete si je vybrat sami včetně typu pokoje.


Další doporučené zájezdy do této destinace


1031 - Bangkok, Krabi, Ko Phi Phi

1032 - Bangkok, Krabi, Ko Lanta

1045 - Bangkok, Angkor Wat, Krabi

1055 - Malý okruh centrálním Thajskem, Krabi

1075 - Velký okruh Thajskem, Krabi

 

Program lze libovolně upravit, prodloužit nebo zkrátit a zařadit do něho některý z výletů nebo jej kombinovat s jiným programem.


Cena zahrnuje


- ubytování dle programu v dvoulůžkových pokojích (klimatizace, WC a koupelna,

  televize, telefon). Mimo řeky Kwai (1 noc) - tam jednoduché ubytování bez elektřiny

  jen s petrolejkami!

- stravování - bufetové snídaně v hotelu (S), obědy (O) a večeře (V) uvedené v programu
- letenka Bangkok - Krabi - Bangkok
- veškeré transfery a vstupy dle programu
- thajský anglicky mluvící průvodce


Cena nezahrnuje


- letenku Praha - Bangkok - Praha
- thajské vstupní vízum (nutné pouze pro pobyty delší než 30 dnů)
- cestovní pojištění (nezapomeňte na něj, prosím !)
- výlety a individuální exkurze, které nejsou uvedeny v programu
- spropitné (průvodci, řidiči, restaurace atd.)

- bankovní poplatky za převod (OUR - hradí příkazce)


SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


Ceník - aktuální ceník všech zájezdů

Letenky - rezervace letenky

Hotely - přehled doporučovaných hotelů